Słubice: 21 października 2019   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama

Rusza druga edycja Akademii Małego Leśnika

Te zajęcia na świeżym powietrzu w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością. Nie mogło być inaczej – w tym roku odbędzie się druga edycja Akademii Małego Leśnika. Przed nami inauguracja, a potem cztery pasjonujące przyrodnicze wycieczki po dalszej i bliższej okolicy Rzepina.

Akademia Małego Leśnika

Akademia Małego Leśnika to wspólny projekt edukacyjny Nadleśnictwa Rzepin, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie. Jej pomysłodawcą oraz koordynatorem jest historyk i regionalista Damian Utracki. O wycieczkach akademii pisaliśmy już w zeszłym roku.

Tegoroczna akademia to cykl pięciu wycieczek, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej m.in. pracę leśnika, przyrodę, geografię i historię najbliższej okolicy.

- To doskonała okazja do świetnej przygody i zabawy dla każdego, a zwłaszcza dla rodziców z dziećmi. Wycieczki odbywają się pod czujnym okiem leśników, animatorów i lokalnych przewodników. Na każdej wyciecze gry, zabawy i konkury dla najmłodszych – zachęca D. Utracki.

A co czeka na małych leśników?
  • 17.04.2019 (środa) – Inauguracja w siedzibie Nadleśnictwa Rzepin przy ul. Puszczy Rzepińskiej 11, wielkanocny konkurs przyrodniczy z nagrodami.
  • 26.05.2019 (niedziela) – Leśny DZIEŃ DZIECKA – gry i zabawy - Jeziora leśne wokół Rzepina i Bobrowy szlak, wspólne sprzątanie śmieci.
  • 24.06.2019 (poniedziałek) – „Bądź EKO” – zajęcia edukacyjne w siedzibie CZG-12 w Długoszynie, segregacja i przetwarzanie odpadów, recykling, konkurs tematyczny.
  • 29.09.2019 (niedziela) - Dary lasu, grzybobranie, zbieranie żołędzi i kasztanów, zajęcia i prace pielęgnacyjne w szkółce leśnej w Nowym Młynie – szczepienie roślin.                
  • 06.10.2019 (niedziela) – Zakończenie II edycji Akademii Małego Leśnika, teren Technikum Leśnego w Starościnie: zwiedzanie szkoły i internatu, pokaz pracy sprzętu leśnego i pilarzy, warsztaty z CZG-12, zajęcia w terenie.
Podobnie jak w zeszłym roku, za uczestnictwo w imprezie uczestnicy będą zbierać w specjalnie przygotowanych „indeksach” pieczątki „BOBERKI”. Na zakończenie projektu będą je mogli wymienić na upominki.

Akademia Małego Leśnika

Inauguracja już 17. kwietnia. Zbiórka o godz. 15.30 przed siedzibą Nadleśnictwa Rzepin przy ul. Puszczy Rzepińskiej 11. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką rodziców. Wstęp wolny.

Więcej informacji u koordynatora Damiana Utrackiego - tel. 608 750 175, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

O kolejnych wycieczkach będziemy przypominać na łamach naszego portalu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama