Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Ponad 2 tony żywności trafi do potrzebujących (foto)

Zakończyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności – do koszyków wolontariuszy ustawionych w marketach trafiło ponad 2 tony żywności. To niezły wynik, zbiórka trwała tylko dwa dni. Mieszkańcy powiatu słubickiego znowu pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny!

Zbiórka żywności

W pierwszy weekend kwietnia w 9 sklepach naszego powiatu na robiących zakupy czekali wolontariusze. Zachęcali do tego, żeby kupić kilka produktów więcej i przekazać je potrzebującym. Wielkanocną Zbiórkę Żywności jak co roku zorganizował Bank Żywności. Udało się zebrać ponad 2 tony żywności – a dokładnie 2 tony 300 kg.

Akcja była możliwa dzięki hojności dobrych ludzi. Bardzo im za to jesteśmy wdzięczni – podkreśla Jan Krzysztof Hańbicki, koordynator Banku Żywności w naszym powiecie.

W Słubicach przyłączyła się do niej Fundacja Grupy Pomagamy. W marketach na terenie naszego miasta przez 2 dni stało 31 wolontariuszy, w tym po raz pierwszy 9 dzieci z drużyny piłkarskiej fundacji i SKP, oczywiście razem z rodzicami. Ich koordynatorem była Krystyna Skubisz.

Sklepy dzięki nim były niebieskie, mieli na sobie swoje drużynowe koszulki. Cieszy nas bardzo, że przyłączyli się do akcji – mówi Aleksandra Kołek, prezes Fundacji Grupy Pomagamy. Pomaganie, tak jak piłka nożna, to zadanie drużynowe. Prezes podkreśla, że podziękowania należą się wszystkim, którzy w te dni poświęcili swój czas na udział w zbiórce.

Zebrana żywność zostanie teraz podzielona na paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących osób z terenu powiatu. Dystrybucja odbędzie się we współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama