Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Niewybuch w lesie niedaleko Górzycy

Kolejne niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej, tym razem w kompleksie leśnym niedaleko Górzycy. Znaleziono tam pocisk artyleryjski produkcji niemieckiej. Zajęli się nim saperzy z 5 kresowego batalionu z Krosna Odrzańskiego, a dokładniej z pododdziału zwanego 21. patrolem rozminowania.

niewybuch
Niewybuchy potrafią być niebezpieczne (fot. archiwum)

Pocisk kalibru 155 mm produkcji niemieckiej został odnaleziony 2 kwietnia po południu. Wieczorem o znalezisku dał znać naszej redakcji jeden z internautów. Do następnego dnia rano, do czasu przyjazdu saperów, terenu, gdzie odkryto ładunek, pilnowali policjanci.

- Niewybuch został znaleziony w kompleksie leśnym, dlatego nie było konieczności ewakuacji – wyjaśnia st. chor. szt. Grzegorz Kluk. Saperzy odpowiednio zajęli się niewybuchem. – Został przez nas zabrany i zniszczony, mogę powiedzieć po prostu, że już go nie ma – mówi G. Kluk.

Podkreśla, że choć nie było konieczności ewakuacji, nie oznacza to, że nie było żadnego zagrożenia. – Uczulam wszystkich, którzy kiedykolwiek mieliby do czynienia z niewybuchem, żeby zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nie należy ich dotykać ani przenosić z miejsca na miejsce – tłumaczy.

Każde tego typu znalezisko należy zgłosić na policję i wskazać miejsce, gdzie się znajduje. Resztą zajmą się saperzy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama