Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Podziękował policjantowi za uratowanie życia

Tu liczyła się każde sekunda. Policjant ze Słubic znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie i wiedział, co ma robić. Dzięki temu udało się uratować życie starszej kobiety. Od jej męża otrzymał podziękowania.

tetera podziek

Sierż. Tomasz Tetera z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymał telefon o leżącej na chodniku nieprzytomnej kobiecie. Udał się tam razem ze strażnikiem miejskim, z którym pełnił akurat służbę. – Na ziemi leżała starsza pani z widoczna raną głowy. Była sina i nie było z nią żadnego kontaktu, dookoła stało pełno ludzi – relacjonuje Ewa Murmyło ze słubickiej komendy.

Policjant natychmiast przystąpił do udzielania kobiecie pierwszej pomocy - podjął resuscytację krążeniowo-oddechową. Udało się przywrócić akcję serca, następnie kobieta trafiła w ręce lekarzy, a potem do szpitala. Przeżyła.

To 68-letnia mieszkanka Słubic. Jak się później okazało, do nieszczęśliwego zdarzenia doszło, gdy spacerowała po chodniku. W pewnym momencie przewróciła się i straciła przytomność. Ratunek zawdzięcza na czas udzielonej pomocy.

Całe zdarzenie miało miejsce 15 lutego, ale 29 marca doszło do szczęśliwego finału tej dramatycznej historii. W komendzie pojawił się mąż uratowanej kobiety, który w obecności zastępcy komendanta Mariusza Wojtuściszyna, podziękował Tomaszowi Teterze.

- Nasz kolega znalazł się o właściwym czasie we właściwym miejscu, tam gdzie pomoc była potrzebna. Funkcjonariusz udowodnił, że policjanci służą ludziom dla ich bezpieczeństwa – podsumowała E. Murmyło.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama