Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Jaka przyszłość czeka kino Piast? Znamy terminy spotkań

Kto chciałby porozmawiać o historii i przyszłości słubickiego kina Piast? Będą do tego dwie okazje: już dziś w siedzibie TWK Słubice, a w czwartek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Poprowadzi je architekt Adrian Mermer.

Fot. Ralf Lotys / Wikipedia

Na początku marca pisaliśmy o pomyśle spotkania na temat przyszłości kina Piast. Pierwotnie miało się ono odbyć 7 marca, ale organizatorzy je odwołali. Dziś otrzymaliśmy informację o ustalonych terminach dwóch nowych spotkań.

Pierwsze z nich odbędzie się 19 marca o godz. 16. w siedzibie TWK Słubice w Słubickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3-4. Druga natomiast 21 marca, również o godz. 16, ale tym razem w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

Tematem przewodnim obu spotkań będzie przyszłość kina i możliwość adaptacji na cele związane z kulturą. Autorem nowej koncepcji adaptacji budynku, w którym mogłaby powstać sala kinowo-teatralno-muzyczna, jest architekt Adrian Mermer i to właśnie on poprowadzi oba spotkania.

Przy okazji będzie można dowiedzieć się więcej o jego zabytkowej architekturze – mówi A. Mermer. Podkreśla, że głównym celem spotkań poświęconych obiektowi kina Piast jest dyskusja o jego przyszłości i możliwościach przywrócenia go do życia.

Wstęp na oba spotkania jest wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.