Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Zadbaj o oczy - zgłoś się na Wielkie Badanie Wzroku

Aż 27% mieszkańców woj. lubuskiego źle ocenia kondycję swoich oczu. Teraz mają dobrą okazję, aby je zbadać i poradzić się specjalisty, jak prawidłowo o nie zadbać. Do końca marca trwa Wielkie Badanie Wzroku.

badanie wzroku

Statystyki są niepokojące. Na potrzeby akcji przepytano lubuszan jak oceniają stan swojego wzroku. Aż 53% respondentów deklaruje, że ma wadę lub chorobę oczu – to więcej niż średnia krajowa. Co piąty nie wie czy ma wadę, ale aż 27% źle ocenia kondycję swoich oczu.

A jakie dolegliwości u badanych pojawiają się najczęściej? Na suchość, pieczenie lub zaczerwienieni skarży się aż 80% z nich. Ponadto 11% regularnie doświadcza niewyraźnego widzenia. Do najczęściej występujących wad należą krótkowzroczność (28%) i astygmatyzm (15%).

- Niestety większość dostrzega problem dopiero w momencie pojawienia się pierwszych uciążliwych symptomów – alarmują eksperci Vision Express. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Stąd pomysł na Wielkie Badanie Wzroku. To ogólnopolska kampania, której celem jest zwiększenie świadomości Polaków dotyczącej konieczności regularnego badania wzroku.

- Z wiekiem nasz wzrok zmienia się, dlatego aby mieć pewność dobrego i komfortowego widzenia należy badać jego ostrość przynajmniej raz w roku – niezależnie od wcześniej potwierdzonej wady czy występujących dolegliwości. Niektóre z chorób rozwijają się bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka, by je wykluczyć lub w razie konieczności wdrożyć jak najszybciej odpowiednie leczenie – przekonuje dr n. biol. Robert Grabowski, dyrektor medyczny Vision Express.

Wielkie Badanie Wzroku potrwa do 31 marca. To dobra okazja do kontrolnej lub profilaktycznej wizyty u specjalisty, który wykona badania i udzieli porad odnośnie odpowiedniej dbałości o oczy. Koszt badania to jedynie 9 zł, a dodatkową zachętą są atrakcyjne zniżki na zakup okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.

Więcej szczegółów oraz adresy salonów można znaleźć na www.WielkieBadanieWzroku.pl.

badanie wzroku_info
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama