Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Rzepin tworzy kapsułę czasu

Dobiega końca remont Starego Rynku w Rzepinie. Pojawił się również pomysł, żeby podczas uroczystego otwarcia wmurować w nawierzchnię zrewitalizowanego rynku kapsułę czasu. A co się w niej znajdzie? To zależy od mieszkańców!

rynek kapsula

Już wiadomo, że na 3 maja zaplanowano uroczyste otwarcie zmodernizowanego Starego Rynku w Rzepinie. W 2019 roku przypada również 690-lecie tego miasta. Dlatego władze Rzepina postanowiły, że zostanie przygotowana specjalna, urodzinowa kapsuła czasu, która zostanie wmurowana w nawierzchnię zrewitalizowanego Starego Rynku.

- Kapsuła czasu to inicjatywa, której celem jest przekazanie przyszłym pokoleniom jak żyliśmy, jacy byliśmy, my mieszkańcy Rzepina – mówi Krzysztof Komar, pracownik Urzędu Miejskiego w Rzepinie. Przyłączyć się do akcji mogą rzepińskie urzędy, instytucje, OSP, parafie, organizacje, a przede wszystkim mieszkańcy. - Pokażmy potomnym jak wyglądał nasz świat! – zachęca.

Co może trafić do kapsuły? Przede wszystkim listy od mieszkańców dla przyszłych pokoleń czy podpisane fotografie.

Specjalna skrzynka, do której można przekazywać pamiątki zostanie ustawiona 13 marca w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Rzepinie. Pamiątki będą zbierane do 12 kwietnia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama