Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Tak będzie wyglądać słubicki SOR po modernizacji (foto)

Mam dobrej informacje w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w słubickim szpitalu. Pozytywnie zakończyły się starania rozpoczęte jeszcze przez poprzedni zarząd naszej lecznicy. SOR zostanie rozbudowany i zmodernizowany. Wiemy już jak będzie wyglądać.

dotacja szpital

11 marca w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa na kompleksowy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym im. prof. Z. Religi w Słubicach. Modernizacja kosztować będzie 12 mln zł, z czego 8,5 mln to środki unijne.

- Projekt zakłada całkowitą przebudowę SOR, z pełną infrastrukturą ratunkową. Nie da się ukryć, że obiekt pod względem architektonicznym i wyposażeniowym swoje lata świetności ma już dawno za sobą – mówi prezes szpitala Łukasz Kaczmarek.

Nowy SOR zostanie także wyposażony w dwustanowiskowy podjazd, spełniający wymagania polskiego ministerstwa zdrowia oraz Unii Europejskiej.

Oprócz tego przy ul. Rzepińskiej powstanie nowoczesne lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, razem z drogą dojazdową. Będą mogły z niego korzystać również niemieckie służby ratunkowe.

Po modernizacji słubicki SOR będzie stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Starostwo stara się również o pozyskanie środków na termomodernizację szpitala. – Zrobimy wszystko, by pozyskać środki również na tę inwestycję. I już dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze – informuje wicestarosta Robert Włodek.

Poniżej wizualizacje SOR udostępnione przez Starostwa Powiatowe w Słubicach.

SOR modernizacja_1

SOR modernizacja_1

SOR modernizacja_1
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama