Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Jak o siebie zadbać? Te kobiety już to wiedzą (foto)

Dzień Kobiet w Słubicach nie skończył się w piątek. W sobotnie przedpołudnie panie odłożyły na bok swoje zwykłe, domowe obowiązki i przyszły do Collegium Polonicum, żeby… zadbać o siebie. Do ich dyspozycji były specjalistki z różnych dziedzin, od lekarza dermatologa po adwokata.

Dzień Kobiet

- Pomysł na tę imprezę narodził się spontanicznie. Moim zdaniem 8 marca nie działo się nic merytorycznego, wartościowego dla pań. Dlatego postanowiłam zaprosić specjalistki, kobiety, z których wiedzy i usług warto skorzystać – mówi Magdalena Cieślak właścicielka firmy Zdrowe! Catering Dietetyczny, pomysłodawczyni wydarzenia.

Od kobiet dla kobiet

Na jej zaproszenie odpowiedziały: adwokat Anna Wichlińska, dermatolog Mira Przetak-Gocół, coach Edyta Maliczak, hair designer Urszula Rudzka, trener personalny Marta Bąkowska, policjantka i mediator Sylwia Szary oraz Anna Synowiec, radna województwa lubuskiego.

Każda z nich wygłosiła krótki wykład, a także była dostępna podczas przerw i chętnie rozmawiała z przybyłymi paniami. Nie brakowało również stoisk z nowinkami kosmetycznymi, a także smacznych i zdrowych przekąsek spod szyldu Zdrowe!

Spojrzeć na siebie holistycznie

Dlaczego taka właśnie impreza była paniom potrzebna? - Tak naprawdę każda z nas chce być piękna, chce czuć się dobrze. Nie powinnyśmy zapominać o żadnym obszarze naszego życia. Warto spojrzeć i zadbać o siebie holistycznie, w całości, o zdrowie, o organizm, o kondycję, a także o psychikę i relacje personalne– wyjaśnia M. Cieślak. Tłumaczy, że pracując na co dzień z kobietami widzi, jak zaniedbanie w jednej sferze życia pociąga za sobą problemy w innych.

Zdaniem M. Cieślak, szczęśliwe kobiety będą… mniej wymagały od mężczyzn. Dlaczego? - Bywa, że kiedy jesteśmy zestresowane, zaniedbane, słabe wewnętrznie, to oczekujemy od innych, że się nami zaopiekują. A powinnyśmy najpierw same się sobą zająć, wtedy nasze oczekiwania automatycznie się zmniejszą, a co najważniejsze – będziemy szczęśliwe – podkreśla M. Cieślak.

Magdalena Cieślak

Każda chce być szczęśliwa

Na imprezę przyszło sporo pań, w różnym wieku. - Kobiety powinny więcej myśleć o sobie, oczekiwać od siebie i czerpać z tego, co inne osoby wokół mogą ich dać – mówiła M. Cieślak do uczestniczek spotkania.

- Każda z nas chce być piękna, chce być dobrze traktowana. Jeżeli my same o siebie nie zadbamy, nie będziemy siebie kochać, czuć się szczęśliwe i spełnione, to nikt tego za nas nie zrobi – wyjaśniała.

Rozmowy z dietetyczką czy fryzjerką

Przybyłe panie z ciekawością przyglądały się propozycjom na stoiskach, zadawały pytania i dzieliły się spostrzeżeniami. – Przyszłam z ciekawości, szukam dla siebie fryzjera – przyznała Karolina. Pomysł Dnia Kobiet w takim wydaniu bardzo jej się spodobał.

Mąż zabrał synka, a ja i teściowa przyszłyśmy dowiedzieć się czegoś nowego – powiedziała naszej redakcji kolejna z odwiedzających. Wyjaśniła, że czeka zwłaszcza na możliwość rozmowy z dermatologiem.

Ania skorzystała z możliwości badania składu ciała, jaką oferowała dietetyk Joanna Rokitnicka. – To trochę demotywujące, dowiedziałam się, że mój organizm nie zatrzymuje wody, procent tłuszczu jest w normie. A miałam się za siebie wziąć na wiosnę – przyznała z uśmiechem oglądając wyniki. - To ciekawa inicjatywa. Kwiaty na Dzień Kobiet są miłe, ale warto również zrobić coś dla siebie – wtórowała jej Beata.

---

Patronat nad imprezą sprawował portal Słubice24. Nie zabrakło na niej naszego redakcyjnego obiektywu. Poniżej fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama