Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Dom Seniora zamienił się w… salon piękności (foto)

Ten Dzień Kobiet panie z Dziennego Domu Senior + będą długo wspominać! Oczywiście, dostały kwiaty, ale nie tylko dlatego każda z nich poczuła się wyjątkowa i piękna. Dominika Wiencek z salonu Lash&More by Justyna Zarzecka-Siwy w pełni profesjonalnie zadbała o ich urodę. W teorii i w praktyce.

Dom Seniora

- Życzymy drogim paniom, żeby uśmiech nie znikał z twarzy, a przede wszystkim, żeby dopisywało zdrowie. No i aby w Domu Seniora czas upływał przyjemnie, nawiązywały się nowe przyjaźnie – z takimi słowami już z samego rana z kwiatami zjawili się w domu seniora starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek. Nie odmówili kawałka ciasta, jak zwykle w tym domu – własnej roboty. A z okazji do rozmowy z nimi skorzystały nie tylko panie, ale i panowie.

Zadbane i piękne

Później na pierwszym planie znalazły się kobiety i ich uroda. Odwiedziła je stylistka rzęs Dominika Wiencek, z salonu Lash&More by Justyna Zarzecka-Siwy. Ale doradzała nie tylko w kwestii rzęs. Każda z pań, niezależnie od wieku, chce czuć się pięknie. I powinna o siebie dbać. A jak? D. Wiencek z pasją i cierpliwością opowiadała paniom, jak pielęgnować skórę w dojrzałym wieku.

Podpowiem paniom dziś, jak nie wydać miliona monet na zabiegi laserowe i zadbać o siebie w domu – mówiła seniorkom. Przygotowała dla nich urodowe „ściągawki” z maseczek, które mogą zrobić same. Panie obiecały, że skorzystają!

Skóra chce pić

- Wszystkie nas to czeka. Skóra będzie się starzeć. Możemy ten proces opóźnić lub przyspieszyć. Negatywny wpływ na to ma np. palenie papierosów i picie alkoholu. A spowolnić starzenie można nie tylko odpowiednią pielęgnacją, ale również właściwym odżywianiem, a zwłaszcza nawadnianiem – mówiła ekspertka.

Dom Seniora

Panie nie tylko słuchały, ale również korzystały z możliwości zadawania pytań. Dla niektórych z nich było to pierwsze takie spotkanie ze specjalistką od urody.

D. Wiencek pokazała również paniom, jak samodzielnie mogą wykonać masaż twarzy, który zwłaszcza wieczorem pomoże w tym, żeby kremy lepiej się wchłaniały. Bo seniorki mając sporo czasu, mogą właśnie zadbać o siebie. - Masaż pobudza krążenie krwi i limfy, przynosi ukojenie dla skóry i pomaga lepiej wchłaniać się kosmetykom. I jest również bardzo przyjemny – wyjaśniała ekspertka.

Od kobiet dla kobiet

Oprócz teorii, była również praktyka. Salonik telewizyjny zamienił się w kącik kosmetyczny. D. Wiencek nakładała chętnym paniom hennę. – Od razu inaczej się czuję, taka mała rzecz, a tyle zmienia – mówiły zadowolone panie. I chętnie oglądały się w lustrze.

- Pracowałam kiedyś w salonie kosmetycznym, przychodziły do mnie również klientki w podobnym wieku. Lubiłam z nimi rozmawiać – powiedziała naszej redakcji D. Wiencek. Do Domu Seniora przyszła jako wolontariuszka. Jak podkreśla, lubi brać udział w akcjach charytatywnych. – Naprawdę, jesteśmy jej bardzo wdzięczne. To był wspaniały Dzień Kobiet – podsumowały uśmiechnięte seniorki.

Poniżej garść fotek z tego wyjątkowego dnia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama