Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Dom Seniora zamienił się w… salon piękności (foto)

Ten Dzień Kobiet panie z Dziennego Domu Senior + będą długo wspominać! Oczywiście, dostały kwiaty, ale nie tylko dlatego każda z nich poczuła się wyjątkowa i piękna. Dominika Wiencek z salonu Lash&More by Justyna Zarzecka-Siwy w pełni profesjonalnie zadbała o ich urodę. W teorii i w praktyce.

Dom Seniora

- Życzymy drogim paniom, żeby uśmiech nie znikał z twarzy, a przede wszystkim, żeby dopisywało zdrowie. No i aby w Domu Seniora czas upływał przyjemnie, nawiązywały się nowe przyjaźnie – z takimi słowami już z samego rana z kwiatami zjawili się w domu seniora starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek. Nie odmówili kawałka ciasta, jak zwykle w tym domu – własnej roboty. A z okazji do rozmowy z nimi skorzystały nie tylko panie, ale i panowie.

Zadbane i piękne

Później na pierwszym planie znalazły się kobiety i ich uroda. Odwiedziła je stylistka rzęs Dominika Wiencek, z salonu Lash&More by Justyna Zarzecka-Siwy. Ale doradzała nie tylko w kwestii rzęs. Każda z pań, niezależnie od wieku, chce czuć się pięknie. I powinna o siebie dbać. A jak? D. Wiencek z pasją i cierpliwością opowiadała paniom, jak pielęgnować skórę w dojrzałym wieku.

Podpowiem paniom dziś, jak nie wydać miliona monet na zabiegi laserowe i zadbać o siebie w domu – mówiła seniorkom. Przygotowała dla nich urodowe „ściągawki” z maseczek, które mogą zrobić same. Panie obiecały, że skorzystają!

Skóra chce pić

- Wszystkie nas to czeka. Skóra będzie się starzeć. Możemy ten proces opóźnić lub przyspieszyć. Negatywny wpływ na to ma np. palenie papierosów i picie alkoholu. A spowolnić starzenie można nie tylko odpowiednią pielęgnacją, ale również właściwym odżywianiem, a zwłaszcza nawadnianiem – mówiła ekspertka.

Dom Seniora

Panie nie tylko słuchały, ale również korzystały z możliwości zadawania pytań. Dla niektórych z nich było to pierwsze takie spotkanie ze specjalistką od urody.

D. Wiencek pokazała również paniom, jak samodzielnie mogą wykonać masaż twarzy, który zwłaszcza wieczorem pomoże w tym, żeby kremy lepiej się wchłaniały. Bo seniorki mając sporo czasu, mogą właśnie zadbać o siebie. - Masaż pobudza krążenie krwi i limfy, przynosi ukojenie dla skóry i pomaga lepiej wchłaniać się kosmetykom. I jest również bardzo przyjemny – wyjaśniała ekspertka.

Od kobiet dla kobiet

Oprócz teorii, była również praktyka. Salonik telewizyjny zamienił się w kącik kosmetyczny. D. Wiencek nakładała chętnym paniom hennę. – Od razu inaczej się czuję, taka mała rzecz, a tyle zmienia – mówiły zadowolone panie. I chętnie oglądały się w lustrze.

- Pracowałam kiedyś w salonie kosmetycznym, przychodziły do mnie również klientki w podobnym wieku. Lubiłam z nimi rozmawiać – powiedziała naszej redakcji D. Wiencek. Do Domu Seniora przyszła jako wolontariuszka. Jak podkreśla, lubi brać udział w akcjach charytatywnych. – Naprawdę, jesteśmy jej bardzo wdzięczne. To był wspaniały Dzień Kobiet – podsumowały uśmiechnięte seniorki.

Poniżej garść fotek z tego wyjątkowego dnia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama