Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

W szkołach będzie nauka języka sąsiada

Czy ta wiadomość ucieszy uczniów? W słubickich szkołach podstawowych będą lekcje j. niemieckiego, a we frankfurckich – polskiego. Oba miasta dostały 700 tys. euro dotacji na zorganizowanie w szkołach podstawowych nauki sąsiada.

Nauka języka

Projekt nosi nazwę „Język sąsiada w Dwumieście”, jego liderem jest gmina Słubice, a partnerami miasto Frankfurt nad Odrą i RAA Brandenburg. Jego wartość to 800 tys. euro.

Jak informuje Beata Bielecka ze słubickiego magistratu, dzięki temu projektowi 400 uczniów z rocznika 2008/2009 będzie się pilotażowo uczyć języka niemieckiego. Projekt obejmie wszystkie szkoły podstawowe w gminie Słubice i potrwa przez dwa lata. W planach są dwie godziny zajęć tygodniowo.

Po niemieckiej stronie języka polskiego będzie uczyć się 300 uczniów. Zostaną również zorganizowane wycieczki, warsztaty interkulturowe i szkolenia, a także warsztaty dla nauczycieli.

- Po zakończeniu dwuletniego projektu przeprowadzimy ewaluację i ocenimy, jakie jest zapotrzebowanie po obu stronach granicy, na tego typu lekcje w szkołach – mówi dr Joanna Pyrgiel z Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama