Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Uwaga! Może być wietrznie!


Wiosenne przesilenie coraz bliżej, a wraz z nim częste zmiany pogody. Dziś i jutro na terenie całego woj. lubuskiego czekają nas silne wiatry. Mogą nawet pojawić się pojedyncze burze!

wiatr

Taką prognozę przedstawili Lubuscy Łowcy Burz. Wg podanych przez nich informacji, od godzin popołudniowych w poniedziałek (4.03) do północy we wtorek (5.03) czekają nas silne i bardzo silne porywu wiatru, które mogą przekroczyć nawet 80 km/h.

To efekt dynamicznego niżu, którego centrum będzie wędrować nad Morzem Północnym i południową Skandynawią. To jednak nie wszystko.

- W godzinach popołudniowych i wieczornych przemieszczać się będzie dość aktywny chłodny front atmosferyczny, na którym nie wyklucza się rozwoju zjawisk konwekcyjnych, a nawet pojedynczej burzy. Wtedy porywy wiatru będą najsilniejszy – czytamy w prognozie.

Służby przestrzegają, aby nie parkować samochodów pod drzewami i słupami energetycznymi, pozamykać okna w domach i mieszkaniach, pozabierać z balkonów przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, zapewnić schronienie czworonogom.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama