Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Groźny pożar w Cybince – spłonęła stodoła

W Cybince doszczętnie spłonął budynek gospodarczy z materiałami budowlanymi. Pożar wyglądał bardzo groźnie, a łuna ognia była widoczna z daleka. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty w mieniu są znaczne.

cybinka stodola_1

Wszystko działo się w nocy z 25 na 26 lutego. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze krótko po godz. 1. W ogniu stanął budynek gospodarczy przy ul. Krośnieńskiej w Cybince. Właściciel trzymał w nim m.in. materiały budowlane. Niestety, drewniana stodoła spłonęła doszczętnie.

Kiedy przybyliśmy na miejsce, budynek cały stał w płomieniach, nie było szans na ratowanie mienia. Zajęliśmy się gaszeniem pożaru – mówi Michał Borowy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Na miejsce docierały kolejne jednostki, łącznie w akcji wzięło udział 8 zastępów, straży zawodowej i ochotniczej. Pożar udało się opanować po kilkudziesięciu minutach. Nie były zagrożone sąsiednie budynki, nikt również nie ucierpiał.

cybinka stodola_2

Do 5 rano trwało żmudne dogaszanie pogorzeliska. Jak podaje M. Borowy, właściciel nie był w stanie oszacować strat, ale na pewno są one znaczne, ponieważ w budynku znajdowały się m.in. dwa samochody, narzędzia, wózek widłowy. Niestety, sam drewniany obiekt był łatwopalny.

Kilka godzin po zakończeniu akcji na miejsce wrócili strażacy ochotnicy z Cybinki i Białkowa, ponieważ pojawiły się nowe zarzewia ognia. Przyczyny pożaru bada policja.

Fot. OSP Cybinka
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama