Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Policjanci będą sprawdzać, jak właściciele pilnują psów
reklama
reklama

Policjanci będą sprawdzać, jak właściciele pilnują psów

W Cybince policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na biegające luzem psy. Zaalarmowali ich mieszkańcy, którzy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Czy również mieszkańcy innych miejscowości mają ten sam problem?

dog-644111 960_720

Mieszkańcy gminy Cybinka zgłaszali funkcjonariuszom policji zagrożenie związane z psami, które biegają bez nadzoru, m.in. w Uradzie i Grzmiącej. Dlatego właśnie sprawdzanie, jak właściciele wywiązują się z obowiązku pilnowania swoich psów, będzie jednym z priorytetowych zadań tamtejszych mundurowych.

A jak wygląda sytuacja w innych miejscowościach? Jak informuje naszą redakcję Ewa Murmyło z Powiatowej Komendy Policji w Słubicach, zgłoszenia dotyczące wałęsających się bezpańsko psów dotyczyły głównie gminy Cybinka, w Słubicach ich nie odnotowano.

Do naszej redakcji regularnie trafiają zdjęcia psów, które chodzą po ulicach bez opieki, ale raczej po to, aby pomóc im wrócić do domu – były to głównie zwierzęta, które się zgubiły. Parokrotnie mieliśmy też sygnały o niebezpiecznych sytuacjach z psami spuszczanymi ze smyczy w rejonie Odry oraz wałów.

Policja przypomina, że za niedopilnowanie swojego pupila grozi kara grzywny do 1000 zł, nagana, a nawet ograniczenie wolności. Pies powinien być zawsze prowadzony na smyczy, a niektóre z ras wymagają także noszenia kagańca.

Ze strony zarówno samych właścicieli, jak i służb padają sugestie, że rozwiązaniem problemu wałęsających się psów byłoby obowiązkowe chipowanie czworonogów. Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama