Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Umowa na dofinansowanie drogi do Rzepina podpisana

Coraz bliżej do remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. W Starostwie Powiatowym w Słubicach została podpisana umowa na dofinansowane tej inwestycji, tak długo wyczekiwanej przez wielu kierowców. Przed nami kolejny etap, czyli ogłoszenie przetargu.

droga rzepin

O fatalnym stanie drogi między Nowymi Biskupicami a Rzepinem kierowcy informowali naszą redakcję wiele razy. Po kolei również opisywaliśmy starania powiatu słubickiego o pozyskanie dofinansowania na jej remont. 19 lutego w starostwie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie - podpisanie umowy na dofinansowanie remontu drogi. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Leszek Bajon i jego zastępca Robert Włodek oraz przedstawiciel Banku Inwestycyjnego Kraju Związkowego Brandenburgii Waldemar Tomaszek.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować pracę, którą rozpoczął poprzedni zarząd powiatu. Teraz, gdy umowa o dofinansowaniu jest już podpisana, możemy przystąpić do procedur związanych z przetargiem na wyłonienie wykonawcy prac – powiedział L. Bajon.

Przypomnijmy, remont zostanie przeprowadzony w ramach transgranicznego projektu „Pogłębienie współpracy administracji partnerskich powiatów poprzez inwestycje w transgraniczną sieć dróg", który jest warty 5,1 miliona euro. Remontu doczekają się dwie drogi - po stronie polskiej blisko 9-kilometrowy odcinek z Nowych Biskupic do Rzepina, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3,7 km.

Do remontu powiatowej drogi dokładają się również gminy Rzepin i Słubice, każda z nich wyłoży po 250 tys. euro. Dofinansowanie unijne wynosi 2 mln euro. W ramach modernizacji powstanie także ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina.

droga rzepin_umowa

- Drogi to główne, oprócz internetu, osie rozwoju przygranicznych regionów. Dlatego niezmiernie cieszę się na naszą współpracę – podkreślali obecni na spotkaniu przedstawiciele powiatu Odra-Szprewa, Stanley Fuls i Pierre Labahn. Z tym niemieckim samorządem powiat słubicki w ramach wspomnianego projektu wkrótce podpisze umowę o partnerstwie.

Pozostaje czekać na ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i początek prac. Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama