Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Jak wygląda edukacja we Frankfurcie? Zobacz raport

Frankfurt nad Odrą opublikował obszerny „Raport na temat kształcenia". Oprócz omówienia sieci przedszkoli i szkół, dowiedzieć można się z niego również np. tego, ilu obcokrajowców mieszka „za miedzą”, jaka jest stopa bezrobocia, a także jakie wyzwania czekają tamtejszy system edukacji.

student-2052868 960_720

„Raport na temat kształcenia” to pierwsza tak obszerna publikacja dotycząca edukacji w sąsiednim Frankfurcie. Został sporządzony przez Biuro ds. kształcenia w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji w ramach programu Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych „Edukacja integruje”.

Raport zawiera wiele danych liczbowych odnoszących się do systemu edukacji od przedszkoli, poprzez szkoły, po kształcenie nieformalne. Koncentruje się na obszarach związanych z ofertami kształcenia zaspokajającymi potrzeby mieszkańców w każdym wieku, rozwojem kompetencji językowych oraz zapewnieniem wykwalifikowanych pracowników. W raporcie znalazły się również dane liczbowe i informacje o polskim systemie edukacji i ofertach kształcenia w Słubicach.

Oryginalny dokument przygotowano w języku niemieckim, ale powstało także polskie streszczenie, zawierające dane, które mogą zaciekawić czytelników ze Słubic.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama