Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Historyczny sukces Nadii Oleszczuk z rzepińskiego liceum

Pamiętacie Nadię Oleszczuk? Pisaliśmy o niej w kwietniu 2017 roku, gdy aplikowała do młodzieżowego sejmu. Mamy kolejne dobre informacje – uczennica rzepińskiego liceum zwyciężyła w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i będzie nas reprezentować na szczeblu centralnym.

nadia oleszczuk_sejm
Nadia poczas posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży

- To chluba naszej szkoły – mówi o niej Iwona Kowalewska, nauczycielka. - Osiągnięcia Nadii są imponujące. Napawają optymizmem. Upór i determinacja w dążeniu do celu stanowią wizytówkę tej młodej i energicznej maturzystki – dodaje.

Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie to stypendystka Prezesa Rady Ministrów, była posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży, a także przedstawicielka województwa lubuskiego w Radzie Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji.

Jej ostatni sukces robi wrażenie. Nadia Oleszczuk wzięła udział w 60. edycji Olimpiady Wiedzy o   Polsce i Świecie Współczesnym, która jest organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na etapie okręgowym pokonała wszystkich uczestników i uzyskała najwyższy wynik.

Przed nią jednak większe wyzwanie – rywalizacja na szczeblu centralnym. Ale niezależnie od ostatecznego rezultatu, jej osiągnięcie już teraz może stać się przepustką do studiów na jednej z renomowanej i prestiżowej uczelni.

nadia sejm3
Nadia (1 z lewej) w trakcie projektu dot. ustawy dekomunizacyjnej

Na to liczy I. Kowalewska. – Inteligencja i kreatywność Nadii zostały dostrzeżone i docenione dużo wcześniej. To doskonały przykład młodego i świadomego człowieka, kierującego się na co dzień kartezjańską maksymą „Cogito ergo sum” – mówi z dumą nauczycielka.

I ma nadzieję, że konsekwentne rozwijanie swojej pasji i zainteresowań przyniesie jej podopiecznej sukces. Finał Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zaplanowano w kwietniu. – Cała szkoła życzy Nadii równie efektywnego udziału w kwietniowych zmaganiach olimpijskich. Trzymamy kciuki – podsumowuje nauczycielka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama