Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

42 litry krwi od mundurowych

W ostatnim czasie służby mundurowe zachęcały do dzielenia się tym, co cenne, ważne i tak bardzo potrzebne. Akcje krwiodawstwa odbyły się na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim, w Urzędzie Celno-Skarbowym w Rzepinie i przy Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach. Łącznie udało się zebrać aż 42 l krwi!

krew mundurowi_1

Funkcjonariuszy różnych służb łączy to, że wielu z nich regularnie honorowo oddaje krew. A za ich przykładem idą inni.

Strażnicy graniczni

8 lutego akcja krwiodawstwa odbyła się na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Punkt pobierania krwi zorganizował personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Życiodajnym płynem podzieliło się 25 osób, byli wśród nich pracownicy, funkcjonariusze oraz mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i okolic. Oddali 11 litrów krwi. Kolejna zbiórka odbędzie się 17 maja.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej

12 lutego w Rzepinie odbyła się już 71 akcji zbiórki krwi, której organizatorem był Terenowy Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Celno – Skarbowym. Udział w niej wzięło 42 krwiodawców. A zostali nimi nie tylko funkcjonariusze służby celno-skarbowej, ale również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica oraz mieszkańcy miasta i gminy Rzepin. Łącznie udało się zebrać 18 litrów krwi.

- Zebrana krew zasili szpitale naszego województwa w ten niezwykle cenny dar życia. Warto nadmienić, że idea krwiodawstwa w praktyce przeciwstawia się szerzącej się nienawiści, bowiem ofiarowanym darem życia może być obdarowany każdy potrzebujący bez względu na wyznanie, kolor skóry, status materialny czy też preferencje polityczne – informuje L. Parzyjagła, prezes klubu.

Zapowiada, że kolejna akcja odbędzie się 14 maja. Tego dnia oprócz zbiórki krwi będzie można również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Policjanci

14 lutego, w Walentynki, krwią dzielili się słubiccy funkcjonariusze policji. - Walentynki nie muszą się kojarzyć z serduszkiem, udowadnianiem uczuć. W dniu Święta Zakochanych mamy możliwość okazania serca w najpiękniejszy sposób – podarować drugiej osobie nadzieję, zdrowie, życie – opowiada o akcji Ewa Murmyło z KPP Słubice.

krew mundurowi_2

Do Mobilnego Punktu Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, który zaparkował przed budynkiem komendy, zgłosiły się 32 osoby. Byli wśród nich policjanci i mieszkańcy powiatu. Oddali 13 litrów krwi.

Mundurowi namawiają do tego, żeby przyłączyć się do ich akcji, organizowanych cyklicznie. - Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje – mówi w ich imieniu E. Murmyło.

---

O kolejnych akcjach krwiodawstwa będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama