Słubice: 20 kwietnia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Ruszył nabór do Powiatowej Rady Kobiet

Również kobiety będą doradzały zarządowi powiatu. Zarząd podjął uchwałę o powstaniu Powiatowej Rady Kobiet. I od razu ruszyła rekrutacja – chętne panie mają czas na zgłoszenie się do 18 lutego.

kobieta2

5 lutego podczas posiedzenia zarządu powiatu została podjęta uchwała o powołaniu nowego ciała doradczego – Powiatowej Rady Kobiet. Czym będzie się zajmować?

- Czas na to był już najwyższy. Członkinie tej rady będą doradzać zarządowi powiatu oraz radnym w sprawach dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia kobiet, walki z przemocą wobec pań czy wspierania mniejszości narodowych zamieszkujących powiat słubicki. A to tylko część zadań nowej rady - wyjaśnia starosta Leszek Bajon.

Wicestarosta Robert Włodek podkreśla, że nowa rada będzie się zajmować również łamaniem stereotypów w pojmowaniu roli kobiet we współczesnej Europie oraz szeroko pojętą edukacją. Jej ważnym celem będzie również zaangażowanie pań w różnego rodzaju działania prospołeczne.

Do tej pory przy starostwie działają m.in. Powiatowa Rada Zatrudnienia, Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych czy powołana w ubiegłym roku Powiatowa Rada Seniorów. A w planach jest powołanie jeszcze Powiatowej Rady Młodzieży.

Kto zasiądzie radzie kobiet? To się okaże – trwa nabór. Spośród zgłoszonych komisja wyłoni 17 członkiń rady. Oceni dokonania i rekomendacje, które przedstawią. Czas na zgłoszenia upływa 18 lutego. Dodatkowe informacje: Ewelina Górska, tel.: 95 759 20 29.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama