Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Ruszył nabór do Powiatowej Rady Kobiet

Również kobiety będą doradzały zarządowi powiatu. Zarząd podjął uchwałę o powstaniu Powiatowej Rady Kobiet. I od razu ruszyła rekrutacja – chętne panie mają czas na zgłoszenie się do 18 lutego.

kobieta2

5 lutego podczas posiedzenia zarządu powiatu została podjęta uchwała o powołaniu nowego ciała doradczego – Powiatowej Rady Kobiet. Czym będzie się zajmować?

- Czas na to był już najwyższy. Członkinie tej rady będą doradzać zarządowi powiatu oraz radnym w sprawach dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia kobiet, walki z przemocą wobec pań czy wspierania mniejszości narodowych zamieszkujących powiat słubicki. A to tylko część zadań nowej rady - wyjaśnia starosta Leszek Bajon.

Wicestarosta Robert Włodek podkreśla, że nowa rada będzie się zajmować również łamaniem stereotypów w pojmowaniu roli kobiet we współczesnej Europie oraz szeroko pojętą edukacją. Jej ważnym celem będzie również zaangażowanie pań w różnego rodzaju działania prospołeczne.

Do tej pory przy starostwie działają m.in. Powiatowa Rada Zatrudnienia, Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych czy powołana w ubiegłym roku Powiatowa Rada Seniorów. A w planach jest powołanie jeszcze Powiatowej Rady Młodzieży.

Kto zasiądzie radzie kobiet? To się okaże – trwa nabór. Spośród zgłoszonych komisja wyłoni 17 członkiń rady. Oceni dokonania i rekomendacje, które przedstawią. Czas na zgłoszenia upływa 18 lutego. Dodatkowe informacje: Ewelina Górska, tel.: 95 759 20 29.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama