Słubice: 24 kwietnia 2019   |   Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
reklama
reklama

Kradzioną Skodą wieźli… podrobione tablice rejestracyjne

Jechali kradzionym samochodem, posługiwali się fałszywymi dokumentami, a oprócz tego wieźli ze sobą 18 kompletów podrobionych niemieckich tablic rejestracyjnych. I zostali złapani przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.

skoda hiszpania

4 lutego nad ranem pogranicznicy zatrzymali do kontroli Skodę Fabię na hiszpańskich blachach. Kierowca, 32-letni obywatel Polski, przedstawił do kontroli dowód osobisty i prawo jazdy, a 28-letni pasażer, również Polak, wyjął dowód rejestracyjny pojazdu, którym jechali i świadectwo homologacji instalacji gazowej.

To właśnie te dwa ostatnie dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. - Po wnikliwej analizie dokumentów, wykonaniu ekspertyzy oraz porównaniu z albumem wzorów stwierdzono, że okazane dokumenty są podrobione na wzór oryginalnych – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodatkowo pogranicznicy zauważyli ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. I w jego wnętrzu znaleźli 18 kompletów podrobionych niemieckich tablic rejestracyjnych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca za posiadanie pojazdu pochodzącego z kradzieży, a pasażer za posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Dalsze postępowanie prowadzą policjanci z komendy powiatowej w Słubicach. Szacunkowa wartość pojazdu to 45 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama