Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Kradzioną Skodą wieźli… podrobione tablice rejestracyjne

Jechali kradzionym samochodem, posługiwali się fałszywymi dokumentami, a oprócz tego wieźli ze sobą 18 kompletów podrobionych niemieckich tablic rejestracyjnych. I zostali złapani przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.

skoda hiszpania

4 lutego nad ranem pogranicznicy zatrzymali do kontroli Skodę Fabię na hiszpańskich blachach. Kierowca, 32-letni obywatel Polski, przedstawił do kontroli dowód osobisty i prawo jazdy, a 28-letni pasażer, również Polak, wyjął dowód rejestracyjny pojazdu, którym jechali i świadectwo homologacji instalacji gazowej.

To właśnie te dwa ostatnie dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. - Po wnikliwej analizie dokumentów, wykonaniu ekspertyzy oraz porównaniu z albumem wzorów stwierdzono, że okazane dokumenty są podrobione na wzór oryginalnych – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodatkowo pogranicznicy zauważyli ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. I w jego wnętrzu znaleźli 18 kompletów podrobionych niemieckich tablic rejestracyjnych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca za posiadanie pojazdu pochodzącego z kradzieży, a pasażer za posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Dalsze postępowanie prowadzą policjanci z komendy powiatowej w Słubicach. Szacunkowa wartość pojazdu to 45 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama