Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Rozpoczęła się rekrutacja do szkół, w marcu ruszy do przedszkoli
reklama
reklama

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół, w marcu ruszy do przedszkoli

Uwaga rodzice przedszkolaków i pierwszoklasistów! Ruszył właśnie nabór do szkół podstawowych. A w marcu przyjdzie czas na składanie podań do przedszkoli. Już znane są terminy i kryteria tegorocznej rekrutacji.

przedszkole Słubice


1 lutego burmistrz Słubic ogłosił start rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Obejmuje ona: Przedszkola Samorządowe nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4, oddziały przedszkolne w Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2, w Szkole Podstawowej w Kunowicach i w Golicach, punkty przedszkolne w Kunowicach, Golicach i Świecku oraz klasy pierwsze Szkół Podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Golicach i Szkoły Podstawowej w Kunowicach.

Przedszkolaki

Jeśli chodzi o przedszkolaków, na pierwszym etapie przy przyjmowaniu obowiązują kryteria ustawowe. Są to: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą. Wszystkie mają jednakową wartość.

Wnioski o przyjęcie można złożyć do maksymalnie trzech placówek w terminie od 18 do 29 marca. Lista kandydatów zostanie opublikowana 8 kwietnia o godz. 15.

Na drugim etapie brane są pod uwagę kryteria uchwalone przez radnych. Jeśli oboje rodzice pracują, studiują lub uczą się w systemie dziennym, przyznane zostaną 4 pkt, jeśli dziecko ma w przedszkolu rodzeństwo – 2 pkt, jeśli oboje rodzice lub samotny rodzic rozlicza podatek dochodowy w Słubicach – 3 pkt, jeśli przedszkole, do którego składa podanie jest najbliższe miejscu zamieszkania – 2 pkt, jeśli dziecko będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej wraz z posiłkami) – 1 pkt.

W tym przypadku tu też będzie można złożyć wniosek do maksymalnie 3 placówek. Rekrutacja uzupełniająca będzie odbywała się w terminie od 3 do 7 czerwca. Wyniki zostają opublikowane 14 czerwca o godz. 15.

Zarówno po pierwszym, jak i po drugim etapie rekrutacji rodzice muszą potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do placówki. Ostateczna lista przyjętych kandydatów zostanie opublikowana 24 czerwca o godz. 15.

Pierwszaki

Rodzice, którzy zapisują dziecko do klasy I szkoły zgodnej z obwodem, mają czas na zgłoszenie go od 4 do 15 lutego. Od 18 marca do 29 marca odbędzie się rekrutacja na wolne miejsca w szkołach.

Kryteria tej rekrutacji wynikają z uchwał rady miejskiej - jeśli w szkole, do której rodzice chcą posłać dziecko jest już jego rodzeństwo, kandydat dostanie 5 punktów, jeśli w szkole pracują rodzice lub opiekunowie dziecka – 3 pkt, jeśli w obwodzie szkoły mieszkają krewni, którzy wspierają rodziców w zapewnieniu opieki dziecku – również 3 pkt.

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 8 kwietnia o godz. 15. Rodzice muszą pisemnie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do wybranej szkoły. W przypadku wolnych miejsc może również zostać przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca.

Przedszkolaki

Skąd wziąć dokumenty?

Komplet dokumentów rekrutacyjnych oraz pełen harmonogram znajdują się na stronie edukacja.slubice.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama