Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Internat w słubickim SOSW kolorowy i wesoły - to dzięki Piknikowi Dobrych Uczynków (foto)
reklama
reklama

Internat w słubickim SOSW kolorowy i wesoły - to dzięki Piknikowi Dobrych Uczynków (foto)

Pamiętacie majowy Piknik Dobrych Uczynków na boisku „Rolniczaka”? To wtedy podopieczni i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zbierali środki na remont internatu. To marzenie właśnie się spełniło – w internacie jest kolorowo i wesoło!

sosw internat_bg

W internacie SOSW zaszła wymarzona, kolorowa metamorfoza! Zaczęło się od… marzeń. - Marzył nam się piękny internat, który zaspokoiłby potrzeby dzieci i młodzieży. Nie od dziś wiadomo, że wpływ na nasze samopoczucie ma miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu – mówi o akcji Agnieszka Krawczyk, dyrektor SOSW.

W akcję zbierania środków na remont zaangażowało się wiele osób, m.in. nauczyciele, rodzice, sponsorzy, przyjaciele ośrodka. W maju odbył się Piknik Dobrych Uczynków, podczas którego zebrano ponad 21 tys. zł (ZOBACZ). To właśnie dla podopiecznych internatu ówczesny starosta Marcin Jabłoński sprzedawał owoce i warzywa u Alika. Aleksander Jośko wylicytował jego pracę właśnie na wspomnianym pikniku.

Piknik Dobrych Uczynków

A. Krawczyk przyznaje, że odzew z jakim się spotkali przerósł ich najszczersze oczekiwania. Tym bardziej zmotywowani, naładowani pozytywną energią, zabrali się za remont.

- Udało nam się wymienić podłogę na korytarzu, grzejniki, odnowić ściany i sufit, wymienić oświetlenie i drzwi do wszystkich pokoi. Z każdym dniem robiło się ładniej, jaśniej i bardziej kolorowo – mówi A. Krawczyk. Podkreśla, że teraz można śmiało powiedzieć, że warunki są bardzo komfortowe.

Czyli takie, jak w domu – bo o to chodziło pracownikom i nauczycielom. Pokoje zostały wyposażone w nowe łóżka, szafy, szafki nocne, lampy, lampki nocne, zasłonki, koce, poduszeczki, dywaniki i półeczki.

Najbardziej zadowoleni z nowych pokoi są oczywiście ich mieszkańcy. - Dzieci były pod wrażeniem, a ich szczery uśmiech jest najlepszym dowodem na udaną metamorfozę – podsumowuje A. Krawczyk.

Efekty metamorfozy można zobaczyć na zdjęciach, przysłanych przez SOSW.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama