Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Powiat słubicki ma nowego skarbnika

Podczas niedawnej nadzwyczajnej sesji rada powiatu słubickiego podjęła decyzję o odwołaniu ze stanowiska skarbnika Anny Górskiej. Na kolejnej radni zdecydowali, kto obejmie po niej to stanowisko - nowym (starym) skarbnikiem została Grażyna Neumann.

Powiat słubicki

18 stycznia gabinet skarbnika powiatu opuściła Anna Górska. Radni, na wniosek starosty Leszka Bajona, przegłosowali uchwałę o jej odwołaniu.

29 stycznia odbyła się kolejna sesja rady powiatu. Jeden z punktów obrad dotyczył powołania nowego skarbnika. Została nim Grażyna Neumann. Jest ona wieloletnim pracownikiem starostwa, najpierw przez 8 lat pracowała jako księgowa, a przez kolejnych 8, do maja 2015 roku pełniła funkcję skarbnika powiatu.

- Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Mimo to jestem zdecydowana poprowadzić sprawy finansowe powiatu – powiedziała G. Neumann podczas po odebraniu gratulacji od zarządu powiatu i przewodniczącego rady.

Przed nowym skarbnikiem powiatu duże wyzwanie. Finanse powiatu nie mają się najlepiej, a na samorządzie ciążą wielomilionowe zaległości z tytułu opłat eksploatacyjnych za terminal w Świecku. Część z nich jest wciąż przedmiotem sporów sądowych ze skarbem państwa.

Do tej sprawy będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama