Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Rolniczak i samochodówka połączone? Starosta zapowiada zmiany
reklama
reklama

Rolniczak i samochodówka połączone? Starosta zapowiada zmiany

Szykują się ważne zmiany w edukacji. Starosta Leszek Bajon podczas wczorajszej sesji rady powiatu poinformował o planach związanych z połączeniem dwóch słubickich szkół średnich. Chodzi o Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespołu Szkół Technicznych.

Samochodówka

- Zarząd powiatu podjął promesę o połączeniu dwóch szkół, a dokładniej mówiąc o zintegrowaniu działań edukacyjnych – powiedział starosta Leszek Bajon podczas sesji, która odbyła się 29 stycznia. Wyjaśnił, że promesa polega na tym, że zostanie ustalony tzw. punkt zerowy i rozpoczną się konsultacje z nauczycielami, dyrekcjami szkól, uczniami i związkami zawodowymi.

Będziemy dążyć do tego, żeby zmienić system powiązań obu szkół – zapowiedział starosta. Dodał, że ma do dyspozycji wystąpienie pokontrolne NIK, którego treść zmusza go do tego, aby podjąć drastyczne decyzje kadrowe – ale nie wyjaśnił szczegółów.

Co takie zapowiedzi oznaczają w praktyce dla uczniów i kadry pedagogicznej? Wysłaliśmy do starostwa pytania o powody takich zmian. Na czym dokładnie ma polegać połączenie obu szkół, kiedy by miało do tego dojść oraz jakie decyzje kadrowe podejmie starostwo? Czekamy na odpowiedź i oczywiście do tematu będziemy wracać.

A wy co myślicie o planach połączenia CKZiU i ZST?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama