Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Nowe książki na oddziale pediatrycznym

Kolejne prezenty w naszym szpitalu. Tym razem jest to nie specjalistyczny sprzęt, ale coś, co chorym, najmłodszym pacjentom również bardzo może się przydać – w ramach akcji „Z książką zdrowiej!” na oddział pediatryczny trafiły książki.

ksiazki szpital

Nie tylko bajki z telewizora, ale również bajkowe opowieści będą umilały czas spędzony na chorowaniu. Biblioteczna na oddziale pediatrycznym szpitala im. Zb. Religi w Słubicach wzbogaciła się o wiele nowych, kolorowych pozycji. Zostały one przekazane w ramach akcji „Z książką zdrowiej”, którą prowadzi kilka instytucji rządowych: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Wydawniczy.

Słubicki szpital jest jednym z niemal 500 z całego kraju, na który trafiło ok. 500 tys. książek. Akcja ta powstała z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego, który przeznaczył na nią 1 mln zł z rezerwy budżetu państwa.

- Serdecznie dziękujemy za przekazane publikacje i oczywiście w stu procentach zgadzamy się ze stwierdzeniem, że nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż dobra książka i pozytywne nastawienie – czytamy w informacji przekazanej przez słubicki szpital.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama