Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Pogranicznicy odzyskali Mazdę i Mercedesa skradzione w Niemczech

Ostatnie dni były owocne dla funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dzięki ich działaniom skradzione w Niemczech Mercedes Viano i Mazda CX5 wrócą do właścicieli. A ich kierowcami zajęła się policja.

mazda kradziona

14 stycznia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 2 Mercedesa Viano. 30-letni kierowca nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Pogranicznicy szybko ustalili, że samochód został skradziony w Niemczech. Jego szacunkowa wartość to 45 tys. zł.

Kolejna podobna akcja miała miejsce 17 stycznia, również na drodze krajowej nr 2. Tym razem do kontroli została wytypowana Mazda CX5 na niemieckich blachach. Jej kierowca, 34-letni Polak, nie miał przy sobie żadnych dokumentów samochodu. A w stacyjce widać było ślady manipulacji.

Dodatkowo, po sprawdzeniu, pogranicznicy odkryli, że tablice rejestracyjne należą do innego samochodu. A oryginalne znaleźli schowane w Mazdzie. Zarówno kierowca, jak i samochód trafili w ręce słubickich policjantów. Wartość pojazdu to ok. 80 tys. zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama