Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

W Sądowie zło będą pokonywać dobrem

Historia lubi się powtarzać, wracają nie tylko dobre, ale i smutne wydarzenia… Prawie 68 lat temu włamano się do kościoła w Sądowie, podobnie stało się niedawno, w drugi dzień Bożego Narodzenia. Mieszkańcy chcą pomóc i organizują zabawę charytatywną połączoną z licytacją.

kosciol sadow

Jak podaje rejestr przestępstw i śledztw posterunku Milicji Obywatelskiej w Cybince, 10 maja 1951 roku włamano się do kościoła w Sądowie. Łupem włamywacza padły ławki, stół oraz nakrycia. Straty oszacowano na ok. 2500 tys. złotych.

Historia powtórzyła się po niemal 68 latach. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia do kościoła ponownie weszli włamywacze. Zabrali wzmacniacze, mikrofon, skarbonki, obrusy.

Mieszkańcy przyjęli tę wiadomość z niedowierzaniem: jak to, znowu? Ale postanowili się nie poddawać i wziąć sprawy w swoje ręce. – Kościół jest dla nas ważny. Chcemy odkupić to, co nam służyło i zabezpieczyć go. Uzgodnimy z księdzem, w jaki sposób – mówi Elżbieta Piórkowska, sołtys Sądowa.

Dlatego wszyscy postanowili pomóc zebrać fundusze dla kościoła – i zorganizować zabawę charytatywną. Rada Sołecka, mieszkańcy serdecznie zapraszają wszystkich, wierzących, niewierzących, praktykujących i niepraktykujących, do udziału w zabawie i licytacjach. Dochód zostanie przeznaczony właśnie na potrzeby sądeckiego kościoła.

- Nasz kościół to nie tylko zbiorowe miejsce modlitw, ale także miejsce spotkań z najbliższymi i przyjaciółmi, wspólnie spędzony czas - wyjaśnia Adrianna Hyży z portalu Sądów Lubuskie, jedna z organizatorek. - Każdy z nas przeżywał i przeżywa tam weselsze lub gorsze chwile, przychodzi do tego miejsca z wszelakimi rozterkami, szuka wsparcia lub pocieszenia albo pragnie wyrazić wdzięczność. Niezależnie od naszych motywacji i celów, miejsce to dla wszystkich jest w jakiś sposób istotne – dodaje.

Zabawa odbędzie się 2 lutego w sali wiejskiej w Sądowie. Początek o godz. 20:00 (przewidywane zakończenie godz. 2 w nocy). Koszt to 30 zł od osoby.

Podczas imprezy będzie można kupić swojskie jedzenie, w tym pierogi, krokiety, bigos czy flaczki, domowe ciasta, kawę, soki itp. Zapisać się może każdy, kto ma ochotę się pobawić, nie tylko mieszkańcy Sądowa.

- Wspomóż nas, nie tylko dlatego, że pomaganie jest fajne, ale też dlatego, żeby pokazać, że ta dobra część świata nie ugnie się przed złą! – apelują organizatorzy wydarzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama