Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
reklama
reklama

W Sądowie zło będą pokonywać dobrem

Historia lubi się powtarzać, wracają nie tylko dobre, ale i smutne wydarzenia… Prawie 68 lat temu włamano się do kościoła w Sądowie, podobnie stało się niedawno, w drugi dzień Bożego Narodzenia. Mieszkańcy chcą pomóc i organizują zabawę charytatywną połączoną z licytacją.

kosciol sadow

Jak podaje rejestr przestępstw i śledztw posterunku Milicji Obywatelskiej w Cybince, 10 maja 1951 roku włamano się do kościoła w Sądowie. Łupem włamywacza padły ławki, stół oraz nakrycia. Straty oszacowano na ok. 2500 tys. złotych.

Historia powtórzyła się po niemal 68 latach. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia do kościoła ponownie weszli włamywacze. Zabrali wzmacniacze, mikrofon, skarbonki, obrusy.

Mieszkańcy przyjęli tę wiadomość z niedowierzaniem: jak to, znowu? Ale postanowili się nie poddawać i wziąć sprawy w swoje ręce. – Kościół jest dla nas ważny. Chcemy odkupić to, co nam służyło i zabezpieczyć go. Uzgodnimy z księdzem, w jaki sposób – mówi Elżbieta Piórkowska, sołtys Sądowa.

Dlatego wszyscy postanowili pomóc zebrać fundusze dla kościoła – i zorganizować zabawę charytatywną. Rada Sołecka, mieszkańcy serdecznie zapraszają wszystkich, wierzących, niewierzących, praktykujących i niepraktykujących, do udziału w zabawie i licytacjach. Dochód zostanie przeznaczony właśnie na potrzeby sądeckiego kościoła.

- Nasz kościół to nie tylko zbiorowe miejsce modlitw, ale także miejsce spotkań z najbliższymi i przyjaciółmi, wspólnie spędzony czas - wyjaśnia Adrianna Hyży z portalu Sądów Lubuskie, jedna z organizatorek. - Każdy z nas przeżywał i przeżywa tam weselsze lub gorsze chwile, przychodzi do tego miejsca z wszelakimi rozterkami, szuka wsparcia lub pocieszenia albo pragnie wyrazić wdzięczność. Niezależnie od naszych motywacji i celów, miejsce to dla wszystkich jest w jakiś sposób istotne – dodaje.

Zabawa odbędzie się 2 lutego w sali wiejskiej w Sądowie. Początek o godz. 20:00 (przewidywane zakończenie godz. 2 w nocy). Koszt to 30 zł od osoby.

Podczas imprezy będzie można kupić swojskie jedzenie, w tym pierogi, krokiety, bigos czy flaczki, domowe ciasta, kawę, soki itp. Zapisać się może każdy, kto ma ochotę się pobawić, nie tylko mieszkańcy Sądowa.

- Wspomóż nas, nie tylko dlatego, że pomaganie jest fajne, ale też dlatego, żeby pokazać, że ta dobra część świata nie ugnie się przed złą! – apelują organizatorzy wydarzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama