Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Można zgłaszać swoje pomysły na Dzień Europy

Jak co roku 9 maja w Słubicach i Frankfurcie wiele będzie się działo. A co dokładnie? Właśnie jest czas, żeby zgłaszać swoje propozycje na świętowanie Dnia Europy.

Dzień Europy

9 maja przypada Dzień Europy. Jest to rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 roku, Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Jak co roku, ten dzień jest świętowany także na naszym pograniczu – jako Słubicko-Frankfurcki Dzień Europy. Z tej okazji jednostka koordynującą transgraniczną współpracę, Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, rozpoczyna prace związane z przygotowaniem programu wydarzeń.

Urzędnicy szukają ciekawych propozycji. I zachęcają mieszkańców do przesyłania pomysłów na wspólne świętowanie. Można to zrobić na dołączonym formularzu - POBIERZ PLIK

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , +49 335 606985-14. Propozycje można składać do 21 stycznia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama