Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

W Słubicach staną murem za Owsiakiem

W całej Polsce ruszyła akcja #MuremZaOwsiakiem. To wyraz poparcia dla szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka w związku z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 13 stycznia. Wiec odbędzie się także w Słubicach.

jurek 4

Przypomnijmy, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Abramowicza, który zginął z rąk nożownika, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jednak z jego decyzją nie może pogodzić się wielu Polaków, nie tylko tych, którzy kwestowali i w różnej formie wspierali orkiestrę. Do kontynuowania misji "do końca świata i jeden dzień dlużej" namawia go wielu artystów, polityków i działaczy społecznych.

Ruszyła spontaniczna i ogólnopolska akcja #MuremZaOwsiakiem, która ma na celu zebranie jak największej ilości wyrazów poparcia i przekonanie dyrygenta orkiestry, żeby zmienił zdanie i dalej przewodził WOŚP. Postanowili przyłączyć się do niej także słubiczanie.

- Stańmy murem za Owsiakiem tak jak on stoi za naszymi dziećmi! Przyjdźmy z czerwonymi balonami, zróbmy zdjęcie wyślijmy do Jurka z prośbą by został. On nas potrzebuje! Dajmy mu wszyscy wsparcie! – przekonują organizatorzy akcji.

Wiec odbędzie się 20 stycznia o godz. 15:00 na Placu Przyjaźni (park z fontanną).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama