Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Łukasz Kaczmarek nowym prezesem słubickiego szpitala

Już wiadomo, kto zastąpił Małgorzatę Krasowską-Marczyk na stanowisku prezesa Szpitala im. Zb. Religi w Słubicach. Szefem naszej lecznicy został Łukasz Kaczmarek. Na razie przygląda się dokumentom i kadrze – i dostrzega już najważniejsze wyzwania, jakie przed nim stoją.

lukasz kaczmarek

14 stycznia w szpitalu odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został nowy szef szpitala. Jako reprezentant zgromadzenia wspólników na to stanowisko rekomendował Ł. Kaczmarka starosta słubicki Leszek Bajon.

- To była najważniejsza decyzja kadrowa podjęta do tej pory przez starostę – powiedział wicestarosta Robert Włodek podczas konferencji. – Najważniejsze dla nas było to, żeby szpitalem kierował słubiczanin, a nie osoba z zewnątrz. Jest to człowiek młody, specjalista od projektów, mamy nadzieję, że ta nominacja będzie strzałem w dziesiątkę – dodał.

Łukasz Kaczmarek objął stanowisko 12 stycznia. Jak przyznaje, jest w trakcie zapoznawania się z dokumentacją placówki. Jakie widzi najważniejsze problemy i wyzwania? – Na pewno jest to pozyskanie personelu medycznego, pielęgniarek i lekarzy, a także rozwój infrastruktury, w tym rozbudowa SOR – mówi Ł. Kaczmarek. Ta rozbudowa to olbrzymi projekt, wart 12,5 mln zł, szpital stara się o 10 mln dofinansowania ze środków zewnętrznych (do tego tematu wrócimy w osobnym materiale).

Jak sam przyznaje przyznaje, nowe stanowisko jest dla niego olbrzymim wyzwaniem, ale zrobi wszystko, żeby mu sprostać dla dobra mieszkańców. Wkrótce obszerniejsza rozmowa z Łukaszem Kaczmarkiem, w której zapytamy go o więcej szczegółów dotyczącej nowej pracy i związanej z nią planów.

Kim jest nowy prezes szpitala?

Łukasz Kaczmarek to z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania administracją europejską. Po studiach podjął pracę w Starostwie Powiatowym w Słubicach jako podinspektor ds. promocji i współpracy międzynarodowej, następnie powierzono mu funkcję naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Promocji i Spraw Społecznych. Pracując w tam zajmował się m.in. pozyskiwaniem środków na projekty współfinansowane z Unii Europejskiej.

Ostatnio pełnił funkcję kierownika biura Stowarzyszenia Wsparcia Ujścia Szlauby i Doliny Odry. Zajmował się turystyką, wspieraniem gospodarki oraz pozyskiwaniem środków unijnych i realizacją projektów polsko-niemieckich. W ramach jednego z nich modernizacji doczekał się oddział ginekologiczno -położoniczo-noworodkowy oraz dział rehabilitacji medycznej w słubickim szpitalu. Inne projekty dotyczyły m.in. remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina, połączenia promowego Uradu z Aurith, czy poprawy warunków kształcenia zawodowego w szkołach powiatu słubickiego.

W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o miejsce w Radzie Powiatu Słubickiego z listy Koalicji Obywatelskiej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama