Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Łukasz Kaczmarek nowym prezesem słubickiego szpitala
reklama
reklama

Łukasz Kaczmarek nowym prezesem słubickiego szpitala

Już wiadomo, kto zastąpił Małgorzatę Krasowską-Marczyk na stanowisku prezesa Szpitala im. Zb. Religi w Słubicach. Szefem naszej lecznicy został Łukasz Kaczmarek. Na razie przygląda się dokumentom i kadrze – i dostrzega już najważniejsze wyzwania, jakie przed nim stoją.

lukasz kaczmarek

14 stycznia w szpitalu odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został nowy szef szpitala. Jako reprezentant zgromadzenia wspólników na to stanowisko rekomendował Ł. Kaczmarka starosta słubicki Leszek Bajon.

- To była najważniejsza decyzja kadrowa podjęta do tej pory przez starostę – powiedział wicestarosta Robert Włodek podczas konferencji. – Najważniejsze dla nas było to, żeby szpitalem kierował słubiczanin, a nie osoba z zewnątrz. Jest to człowiek młody, specjalista od projektów, mamy nadzieję, że ta nominacja będzie strzałem w dziesiątkę – dodał.

Łukasz Kaczmarek objął stanowisko 12 stycznia. Jak przyznaje, jest w trakcie zapoznawania się z dokumentacją placówki. Jakie widzi najważniejsze problemy i wyzwania? – Na pewno jest to pozyskanie personelu medycznego, pielęgniarek i lekarzy, a także rozwój infrastruktury, w tym rozbudowa SOR – mówi Ł. Kaczmarek. Ta rozbudowa to olbrzymi projekt, wart 12,5 mln zł, szpital stara się o 10 mln dofinansowania ze środków zewnętrznych (do tego tematu wrócimy w osobnym materiale).

Jak sam przyznaje przyznaje, nowe stanowisko jest dla niego olbrzymim wyzwaniem, ale zrobi wszystko, żeby mu sprostać dla dobra mieszkańców. Wkrótce obszerniejsza rozmowa z Łukaszem Kaczmarkiem, w której zapytamy go o więcej szczegółów dotyczącej nowej pracy i związanej z nią planów.

Kim jest nowy prezes szpitala?

Łukasz Kaczmarek to z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania administracją europejską. Po studiach podjął pracę w Starostwie Powiatowym w Słubicach jako podinspektor ds. promocji i współpracy międzynarodowej, następnie powierzono mu funkcję naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Promocji i Spraw Społecznych. Pracując w tam zajmował się m.in. pozyskiwaniem środków na projekty współfinansowane z Unii Europejskiej.

Ostatnio pełnił funkcję kierownika biura Stowarzyszenia Wsparcia Ujścia Szlauby i Doliny Odry. Zajmował się turystyką, wspieraniem gospodarki oraz pozyskiwaniem środków unijnych i realizacją projektów polsko-niemieckich. W ramach jednego z nich modernizacji doczekał się oddział ginekologiczno -położoniczo-noworodkowy oraz dział rehabilitacji medycznej w słubickim szpitalu. Inne projekty dotyczyły m.in. remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina, połączenia promowego Uradu z Aurith, czy poprawy warunków kształcenia zawodowego w szkołach powiatu słubickiego.

W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o miejsce w Radzie Powiatu Słubickiego z listy Koalicji Obywatelskiej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama