Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Noworoczne spotkanie starosty z organizacjami

Takie spotkania to coroczna tradycja – której stało się za dość również i w tym roku. Starosta zaprosił na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego powiatu. To jedna z nielicznych okazji, żeby spotkać się w tak dużym gronie.

starosta NGO

Spotkanie odbyło się 10 stycznia w Hotelu Horda. - To okazja, by lepiej się poznać oraz dowiedzieć się, jakie są potrzeby waszych organizacji. A trzeba zaznaczyć, że ich działalność jest dla mieszkańców powiatu słubickiego bezcenna – mówił do zgromadzonych Leszek Bajon.

Zarówno on, jak i Robert Włodek podkreślali, że działalność organizacji jest potrzebna, a nawet bezcenna. Wspólnie deklarowali pomoc i wsparcie.

- Członkowie organizacji robią wspaniałe rzeczy, skupiają i integrują mieszkańców w różnym wieku. Dlatego są ważnym partnerem dla samorządu powiatowego – powiedział R. Włodek.

O przykładach udanej partnerskiej współpracy mówiła Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. A jest nim choćby działający od początku roku dom seniora. Zebrani na sali przedstawiciele NGO’sów również podkreślali, że takie spotkania są potrzebne – i nie tylko takie. Ponieważ samorząd jest naturalnym partnerem organizacji – i odwrotnie.

Skoro to spotkanie noworoczne, to nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku i okolicznościowych życzeń. Te złożył uczestnikom spotkania Wiesław Kołosza, przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego.

O współpracy organizacji pozarządowych z powiatem będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama