Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Schował paszport w bucie – zapłaci karę

Swój schował w bucie – bo nie zdążył odebrać czekającej na niego w Warszawie karty pobytu. Pogranicznicy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dali się nabrać. To było drogie oszustwo – młody Wietnamczyk zapłaci 1500 zł kary.

straz graniczna_ppatrol

8 stycznia kilka minut po północy funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę o azjatyckich rysach twarzy. Niby wszystko było w porządku – pokazał im wietnamski paszport oraz polską kartą pobytu ważną do 2021 roku.

Jednak pogranicznicy zauważyli, że twarz Wietnamczyka wyglądem nieznacznie odbiegała od wizerunku w dokumentach. Zabrali go do placówki SG w Świecku. Tu mężczyzna wyjął z buta swój prawdziwy paszport – i nieważną już kartę pobytu.

Nie uszło mu to płazem. Pogranicznicy wymierzyli mu wysoką karę. - Mężczyzna ukarany został karą grzywny w wysokości 1500 zł za przestępstwo posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości – wyjaśnia Joanna Konieczniak z NOSG. Ustalili również, że na mężczyznę od 4 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oczekuje nowa karta pobytu, której jeszcze nie odebrał.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama