Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Schował paszport w bucie – zapłaci karę

Swój schował w bucie – bo nie zdążył odebrać czekającej na niego w Warszawie karty pobytu. Pogranicznicy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dali się nabrać. To było drogie oszustwo – młody Wietnamczyk zapłaci 1500 zł kary.

straz graniczna_ppatrol

8 stycznia kilka minut po północy funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę o azjatyckich rysach twarzy. Niby wszystko było w porządku – pokazał im wietnamski paszport oraz polską kartą pobytu ważną do 2021 roku.

Jednak pogranicznicy zauważyli, że twarz Wietnamczyka wyglądem nieznacznie odbiegała od wizerunku w dokumentach. Zabrali go do placówki SG w Świecku. Tu mężczyzna wyjął z buta swój prawdziwy paszport – i nieważną już kartę pobytu.

Nie uszło mu to płazem. Pogranicznicy wymierzyli mu wysoką karę. - Mężczyzna ukarany został karą grzywny w wysokości 1500 zł za przestępstwo posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości – wyjaśnia Joanna Konieczniak z NOSG. Ustalili również, że na mężczyznę od 4 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oczekuje nowa karta pobytu, której jeszcze nie odebrał.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama