Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Dzienny Dom SENIOR + otwiera drzwi (foto)

Od początku roku w pomieszczeniach przychodni przy ul. Mickiewicza działa pierwszy w naszym powiecie Dzienny Dom SENIOR +. Pierwszego dnia odwiedzili go przedstawiciele starostwa, PCPR i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która będzie go prowadzić. Przyszli też pierwsi uczestnicy. Lista szybko się zapełnia – ale zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dom seniora

Zakończył się długo wyczekiwany remont – pomieszczenia na parterze przychodni są już gotowe, wyposażone i czekają na seniorów. Dzienny Dom SENIOR + na zlecenie starostwa poprowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Władze z wizytą

- Jest to element większej całości, w której powiat słubicki wraz z partnerami społecznymi tworzy politykę senioralną. Kolejnym krokiem będzie stworzenie sieci usług opiekuńczych i asystenckich dla osób starszych i z niepełnosprawnościami, która ruszy już niedługo – mówi Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Choć jeszcze przed nami oficjalne otwarcie, to 3 stycznia, w pierwszy dzień dom odwiedzili reprezentanci starostwa, ze starostą Leszkiem Bajonem na czele. - W nowym miejscu nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać – podkreślił L. Bajon.

Jest jak w domu

Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Wojciech Skwarek, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych ze starostwa, oglądali wyposażenie pomieszczeń w domu. Otwierali szafki, zaglądali w każdy kąt… A także sprawdzili, jak działa system powiadamiania. To ważna rzecz: każda toaleta jest wyposażona w specjalny przycisk, po przyciśnięciu którego włącza się alarm w pomieszczeniu pracowników.

Co jeszcze czeka na seniorów? W pełni wyposażona kuchnia z lodówką, kuchenką indukcyjną, zmywarką i jadalnia. Na wyposażeniu są nie tylko naczynia, także np. ekspres do kawy czy mikser do ciasta. Obok jest sala telewizyjna z wygodnymi fotelami i kanapą, to tu na komodzie stanie duży telewizor. Obok biurko, przy którym seniorzy będą mogli skorzystać z komputera i drukarki.

Dom seniora

Niedaleko jest sala do ćwiczeń, z drabikami, matami, rowerkami fotelem masującym. Uczestnicy będą mogli zostawić swoje rzeczy w szatni, w szafkach zamykanych na kluczyki. A w razie potrzeby skorzystać z pomocy pielęgniarki, która również ma swój gabinet. Na wyposażeniu domu są również gry planszowe, a także zestaw do karaoke. I mają pojawić się książki, gazety czy krzyżówki.

- Będziemy się rozkręcać i szykować dla naszych seniorów ciekawe możliwości spędzania czasu. Na razie chcemy się poznać, zobaczyć, co lubią, czego potrzebują. Mamy dużo pomysłów – mówi M. Tokarska.

Miejsca czekają

O rekrutacji do domu pisaliśmy przed świętami. Wciąż jeszcze są wolne miejsca – zgłosiło się 11 osób, a miejsc jest dokładnie dwa razy tyle. Zgłoszenia przyjmuje PCPR - więcej informacji: 95 758 21 40 wew. 23 lub 505 251 043.

Pojawi się pani minister

Niedługo odbędzie się oficjalne otwarcie słubickiego domu. Weźmie w nim udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dokładna data jeszcze nie jest znana – do tematu będziemy wracać.

Poniżej galeria zdjęć prezentująca wnętrza domu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama