Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
reklama
reklama

W „Trójce” dobro walczyło ze złem

Boże Narodzenie to okazja, żeby przypominać o tym co w życiu najważniejsze. W Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach podczas jasełek niebo walczyło z piekłem. Młodzi aktorzy pokazali, jak dobro powinno zwyciężać zło, nie tylko od święta.

diably anioly_006

Akademia Teatralna, działająca w Szkole Podstawowej nr 3, przygotowała w tym roku nietypowe jasełka. 21 grudnia, przed uczniami i nauczycielami odsłoniła kulisy najstarszej walki świata – wojny dobra ze złem.

To była historia z dreszczykiem emocji. Na scenie wystąpiły anioły i diabły, które walczyły o… kołyskę. Piekło ze wszystkich sił starało się wykraść łóżeczko nowo narodzonego Jezusa. A niebo chciało przygotować świat na przyjęcie dobrej nowiny. Oczywiście – wiadomo kto zwyciężył, zgodnie z tytułem przedstawienia, który brzmiał „Jeden zero dla nieba”.

- Dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów, przeplatana kolędami i demoniczną muzyką diabłów, stworzyły wyjątkowe przedstawienie. Jasełka, napawające optymizmem i podnoszące na duchu, zebrały gromkie brawa od zebranej publiczności – opowiada Dorota Bąbka, koordynator grupy teatralnej.

Po przedstawieniu odbył się wspólny koncert kolęd - śpiew uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. A aktorom za wspaniały występ podziękowała Hanna Wróbel, dyrektor SP3.

Jak dokonania młodych adeptów sceny ocenia ich nauczycielka? - Warsztaty dają okazję do spróbowania swoich sił, zmierzenia się z własnymi ograniczeniami, ale też do rozwoju. Mnie bardzo cieszy to, że uczniowie są w zróżnicowanym wieku, mogą się wiele od siebie nauczyć. Zajęcia są dobrą alternatywą do spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych – uważa D. Bąbka.

diably anioly_001

Przyszkolna grupa działa już drugi rok i jest efektem autorskiego programu realizowanego w szkole. D. Bąbkę cieszy to, że coraz więcej uczniów jest zainteresowanych aktorstwem, a grupa dostaje zaproszenia na występy. A przy okazji wszyscy dobrze się bawią. - Brak tu rywalizacji, wszyscy uczymy się od siebie, wymieniamy pomysłami, zdobywamy doświadczenia – podsumowuje nauczycielka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama