Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Burmistrzowie przekazali kluczyki do nowych karetek

To dobra wiadomość dla pacjentów! Burmistrzowie Słubic i Rzepina uroczyście przekazali dwie nowe karetki „na służbę” do słubickiego szpitala.

karetki przekazanie

Na początku grudnia informowaliśmy o tym, że do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi przyjechały dwie karetki, których zakup dofinansowały gmina Słubice i gmina Rzepin. 14 grudnia przed słubicką lecznicą odbyło się oficjalne przekazanie ambulansów. Burmistrzowie obu gmin, Mariusz Olejniczak i Sławomir Dudzis, przekazali kluczyki do nich Romualdowi Dmytrowskiemu, kierownikowi ratownictwa medycznego.

- Nie mieliśmy cienia wątpliwości, żeby pomóc w zakupie karetki, która ma służyć mieszkańcom naszej gminy. Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – podkreślił M. Olejniczak. Za pomoc w zakupie karetek burmistrzom dziękował Maciej Pawliński, pełniący obowiązki prezesa zarządu szpitala. Radości nie krył również starosta Leszek Bajon, który podkreślał, że mieszkańcy mogą czuć się teraz bardziej bezpiecznie i komfortowo.

Włodarze mogli również na własne oczy zobaczyć sprzęt, w który są wyposażone karetki i… przekonać się, że jest on nowoczesny i funkcjonalny. M. Olejniczak osobiście przetestował krzesło na gąsienicach, które ułatwia transport chorego z wyższych pięter budynków. Ratownicy medyczni zwieźli go po schodach i przyznał, że nie odczuł prawie żadnych drgań.

Ratownicy tłumaczyli, że jest to bardzo ważne w przypadku pacjentów z problemami kardiologicznymi. Ponadto w karetkach są też najnowsze nosze typu Ferno z wieloma możliwościami ustawień, ssak, pulsoksymetr, deska ortopedyczna oraz plecak i torba reanimacyjna.

A także nowoczesny defibrylator – dużo lżejszy od używanego do tej pory. Zaprezentowała go Małgorzata Żukrowska, koordynatorka ratownictwa medycznego. Nowy waży ok. 8 kg, a jego poprzednik aż 20 kg. A gdy ratownicy udzielają pomocy poza karetką i zabierają dużo sprzętu, jego ciężar jest dla nich bardzo ważny.

Przypomnijmy, obie karetki kosztowały w sumie 845 tys. zł, z czego gmina Słubice wyłożyła 350 tys., natomiast Rzepin – 250 tys. Resztę pieniędzy zapłacił szpital. Jeden z nowych ambulansów stacjonować będzie w Rzepinie, drugi w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama