Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Burmistrzowie przekazali kluczyki do nowych karetek

To dobra wiadomość dla pacjentów! Burmistrzowie Słubic i Rzepina uroczyście przekazali dwie nowe karetki „na służbę” do słubickiego szpitala.

karetki przekazanie

Na początku grudnia informowaliśmy o tym, że do Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi przyjechały dwie karetki, których zakup dofinansowały gmina Słubice i gmina Rzepin. 14 grudnia przed słubicką lecznicą odbyło się oficjalne przekazanie ambulansów. Burmistrzowie obu gmin, Mariusz Olejniczak i Sławomir Dudzis, przekazali kluczyki do nich Romualdowi Dmytrowskiemu, kierownikowi ratownictwa medycznego.

- Nie mieliśmy cienia wątpliwości, żeby pomóc w zakupie karetki, która ma służyć mieszkańcom naszej gminy. Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – podkreślił M. Olejniczak. Za pomoc w zakupie karetek burmistrzom dziękował Maciej Pawliński, pełniący obowiązki prezesa zarządu szpitala. Radości nie krył również starosta Leszek Bajon, który podkreślał, że mieszkańcy mogą czuć się teraz bardziej bezpiecznie i komfortowo.

Włodarze mogli również na własne oczy zobaczyć sprzęt, w który są wyposażone karetki i… przekonać się, że jest on nowoczesny i funkcjonalny. M. Olejniczak osobiście przetestował krzesło na gąsienicach, które ułatwia transport chorego z wyższych pięter budynków. Ratownicy medyczni zwieźli go po schodach i przyznał, że nie odczuł prawie żadnych drgań.

Ratownicy tłumaczyli, że jest to bardzo ważne w przypadku pacjentów z problemami kardiologicznymi. Ponadto w karetkach są też najnowsze nosze typu Ferno z wieloma możliwościami ustawień, ssak, pulsoksymetr, deska ortopedyczna oraz plecak i torba reanimacyjna.

A także nowoczesny defibrylator – dużo lżejszy od używanego do tej pory. Zaprezentowała go Małgorzata Żukrowska, koordynatorka ratownictwa medycznego. Nowy waży ok. 8 kg, a jego poprzednik aż 20 kg. A gdy ratownicy udzielają pomocy poza karetką i zabierają dużo sprzętu, jego ciężar jest dla nich bardzo ważny.

Przypomnijmy, obie karetki kosztowały w sumie 845 tys. zł, z czego gmina Słubice wyłożyła 350 tys., natomiast Rzepin – 250 tys. Resztę pieniędzy zapłacił szpital. Jeden z nowych ambulansów stacjonować będzie w Rzepinie, drugi w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.