Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Pompy infuzyjne od WOŚP trafiły do Słubic

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz przekazała sprzęt dla małych pacjentów słubickiego szpital lecznicy. Na oddział pediatryczny trafiły dwie pompy infuzyjne, które pomogą w leczeniu najmłodszych pacjentów.

pompa wosp

W mijającym roku kilkukrotnie mieliśmy okazję pisać o sprzęcie, jakiem Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy doposażyła oddział pediatryczny. Przypomnijmy, był to m.in. lokalizator naczyń krwionośnych, nowe łóżeczka i szafki.

A niedawno do szpitala trafiły również dwie pompy infuzyjne strzykawkowe Perfusor Space. Są one wykorzystywane do podawania pozajelitowych i dojelitowych płynów, drogą dożylną, dotętniczą, podskórną zewnątrzoponową i dojelitową.

- To bardzo dobra nowina i bardzo dobry i potrzebny sprzęt - mówią pracownicy oddziału pediatrycznego pracujący z najmniejszymi pacjentami. I zapewniają, że pompy będą odpowiednio wykorzystane w 100 proc.

Słubicki szpital nie tylko korzysta ze wsparcia orkiestry, ale również włącza się do akcji. W trakcie zbliżającego się 27. finału w lecznicy pojawią się wolontariusze ze słubickiego sztabu z puszkami WOŚP.

A dla kogo orkiestra zagra w przyszłym roku? 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. A hasło przewodnie brzmi: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których jest w całym kraju blisko 50. Są to placówki z II i III poziomem referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom z całego kraju. Słubicki szpital akurat do tego grona nie należy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama