Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Dziupla podsumowuje projekt "Przyrodnicze Słubice" (foto)
reklama
reklama

Dziupla podsumowuje projekt "Przyrodnicze Słubice" (foto)

Kończy się inicjatywa „Przyrodnicze Słubice”. W ostatnim miesiącu Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych postawiła przy stawie na ulicy Kwiatowej tablicę edukacyjną. Teraz każdy przechodzień może dowiedzieć się, że wiosną i latem (gdy w stawie jest woda) mieszkają tam traszki (płazy ogoniaste).

plazy tablica

To jednak nie jedyne namacalne efekty tego przedsięwzięcia. Fundacja wydała również zestaw materiałów edukacyjnych omawiających płazy. Są wśród nich trzy przenośne tablice w formie plakatów. Powstała też ilustrowana książeczka „Płaz w sam raz” z wierszykami o płazach.

A gdzie przyrodnicy z fundacji krzewili wiedzę o tych pożytecznych zwierzętach? - Zajęcia odbywały się we wszystkich gminnych przedszkolach na terenie Słubic – podkreśla Natalia Duer, szefowa Dziupli. - Dzieci dowiedziały się co to są płazy, jak je rozpoznać, gdzie żyją, co im zagraża i jakie gatunki występują w naszym kraj – dodaje.

Aby ta cenna wiedza szybko nie uleciała, wszystkie przedszkola dostały od fundacji pakiet wydanych materiałów oraz scenariusze zajęć do samodzielnego przeprowadzenia. A to jeszcze nie koniec aktywnych działań na rzecz płazów, bo teraz Dziupla rozdaje pakiety w gminnych szkołach.

Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o płazach i ich roli w naszym środowisku, mamy dobrą wiadomość. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy książeczki „Płaz w sam raz”. Chętne osoby mogą zgłaszać się po jej odbiór bezpośrednio do fundacji.Projekt „Przyrodnicze Słubice” został dofinansowany z programu „Działaj Lokalnie”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama