Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Lider „Zielonych” odwiedzi w Ośno Lubuskie

19 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Ośnie Lubuskim odbędzie się spotkanie z Markiem Kossakowskim, jednym z dwóch przewodniczących Partii Zieloni. W tym mieście powstaje koło tej partii.

zieloni kossakowski

Miejsce spotkania Markiem Kossakowskim nie jest przypadkowe - w ostatnich wyborach samorządowych w gminie Ośno Lubuskie na kandydatów Partii Zieloni oddano aż 22,11% głosów. W skali kraju partia ta otrzymała 2,62 % głosów.

Podczas spotkania będzie mowa m.in. o tym jak walczyć ze smogiem, dlaczego członkowie partii uważają, że należy przestawić się na zieloną energię i jak należy to zrobić. A także zgłosić się do partii. Koło, która powstanie w Ośnie Lubuskim, ma zrzeszać sympatyków Zielonych z całego powiatu słubickiego.

Kim jest lider Zielonych? Marek Kossakowski to z zawodu dziennikarz. Pracował w “Gazecie Wyborczej” (w tym jako szef działu zagranicznego), “Rzeczpospolitej” i “Dzienniku”. Wcześniej był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, redaktorem i kolporterem wydawnictw niezależnych, w 1981 r. został internowany. Był uczestnikiem pacyfistycznego ruchu Wolność i Pokój, będącego prekursorem zielonej polityki w Polsce. Za działalność na rzecz przemian demokratycznych i wolności mediów został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Termin: 19.12.2018, godz. 18-20. Miejsce: Miejski Dom Kultury, Ośno Lubuskie, wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama