Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Lider „Zielonych” odwiedzi w Ośno Lubuskie

19 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Ośnie Lubuskim odbędzie się spotkanie z Markiem Kossakowskim, jednym z dwóch przewodniczących Partii Zieloni. W tym mieście powstaje koło tej partii.

zieloni kossakowski

Miejsce spotkania Markiem Kossakowskim nie jest przypadkowe - w ostatnich wyborach samorządowych w gminie Ośno Lubuskie na kandydatów Partii Zieloni oddano aż 22,11% głosów. W skali kraju partia ta otrzymała 2,62 % głosów.

Podczas spotkania będzie mowa m.in. o tym jak walczyć ze smogiem, dlaczego członkowie partii uważają, że należy przestawić się na zieloną energię i jak należy to zrobić. A także zgłosić się do partii. Koło, która powstanie w Ośnie Lubuskim, ma zrzeszać sympatyków Zielonych z całego powiatu słubickiego.

Kim jest lider Zielonych? Marek Kossakowski to z zawodu dziennikarz. Pracował w “Gazecie Wyborczej” (w tym jako szef działu zagranicznego), “Rzeczpospolitej” i “Dzienniku”. Wcześniej był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, redaktorem i kolporterem wydawnictw niezależnych, w 1981 r. został internowany. Był uczestnikiem pacyfistycznego ruchu Wolność i Pokój, będącego prekursorem zielonej polityki w Polsce. Za działalność na rzecz przemian demokratycznych i wolności mediów został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Termin: 19.12.2018, godz. 18-20. Miejsce: Miejski Dom Kultury, Ośno Lubuskie, wstęp wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama