Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Ruszyła rekrutacja do domu pobytu dla seniorów

Ważna informacja dla seniorów, zwłaszcza tych starszych, potrzebujących pomocy – właśnie rozpoczęła się rekrutacja do Domu Dziennego Senior+. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 grudnia.

opieka senior

Wielu seniorów dopytywało, kiedy dokładnie zostanie uruchomiony dzienny dom pobytu dla osób starszych? Już wiadomo. Pierwsza taka placówka w naszym powiecie ruszy w styczniu przyszłego roku. Właśnie trwa nabór.

Przypomnijmy, Dzienny Dom Senior+ będzie działał w budynku przychodni przy ul. Mickiewicza 6. Pomieszczenia zostały już wyremontowane i wyposażone. Placówka obejmie wsparciem 22 osoby i będzie funkcjonować w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie.

Kto może zostać podopiecznym placówki?

Jak czytamy w regulaminie, uczestnikami zajęć mogą być mieszkańcy powiatu słubickiego nieaktywni zawodowo, mający więcej niż 60 lat, którzy ze względu na wiek wymagają wsparcia w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

Podczas pobytu będą mieć zagwarantowaną nie tylko opiekę, ale również obiad i różnego rodzaju zajęcia, np. edukacyjne, kulturalne, terapię zajęciową, zajęcia sportowe, rekreacyjne, czy spotkania z psychologiem i pielęgniarką.

Odpłatność i rekrutacja

Pobyt w Dziennym Domu Senior+ jest częściowo odpłatny, opłata będzie zależała od wysokości dochodu uczestnika. Zgodnie z regulaminem, w pierwszej kolejności do domu przyjęte zostaną osoby samotne o niskich dochodach. Wyniki naboru zostaną ogłoszone w terminie do 31 grudnia.

Rekrutacja trwa do 21 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia przyjmuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Sienkiewicza 28). Więcej informacji: osobiście w PCPR w Słubicach lub tel. 95 758 21 40 wew. 23 lub 505 251 043.

Szczegóły naboru zostały opisane w regulaminie. Komplet dokumentów jest do pobrania na stronie internetowej www.powiatslubicki.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama