Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Hodowcy gołębi pocztowych odwiedzili Słubice (foto)
reklama
reklama

Hodowcy gołębi pocztowych odwiedzili Słubice (foto)

Podobno gołębiarza najlepiej zrozumie drugi gołębiarz. Dlatego tak ważne są dla nich spotkania i wystawy. W miniony weekend w Słubicach odbyła się 36. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, w której udział wzięli hodowcy z regionu.

Wystawa gołębi pocztowych

Na coroczną wystawę zaprosili Zarząd Okręgu w Gorzowie WLKP i Oddział Słubicko- Kostrzyńskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, a trud organizacyjny wzięli na siebie hodowcy sekcji słubickiej.

Jej głównymi bohaterami były oczywiście gołębie. Zarówno hodowcy, jak i goście przyglądali się najlepszym, najpiękniejszym okazom, wymieniali się spostrzeżeniami i uwagami. Podczas wystawy zaprezentowano aż kilkaset ptaków, które osiągnęły w ciągu ostatnich dwóch lat najlepsze wyniki sportowe. Była też okazja do wręczenia nagród i wyróżnień ich hodowcom.

- Podczas wystawy rozdanych zostało ponad 100 dyplomów i 51 medali za osiągnięcia sportowe w poszczególnych kategoriach – opowiada Marek Wachowiak, prezes słubickiego oddziału PZHGP. Najlepsze okazy otrzymały również medale za standard, czyli pokrój i budowę, które wyłonił sędzia z zarządu głównego związku. A trofea hodowcom wręczał sam burmistrz Mariusz Olejniczak.

Podczas wystawy wybrano również 41 egzemplarzy, które będą reprezentowały okręg gorzowski na ogólnopolskiej wystawie zaplanowanej w dniach 4-6 stycznia w Sosnowcu. W tym elitarnym gronie znalazł się tylko jeden gołąb ze Słubic – z hodowli właśnie M. Wachowiaka. Jego "podopieczny" startuje w klasie długodystansowej, czyli pokonuje długości pow. 500 km.

Wystawa gołębi pocztowych

Co jeszcze działo się na wystawie? Uczestnicy mogli skorzystać z porad lekarzy weterynarii, dotyczących profilaktyki hodowli gołębi i ich badań. Ptaki można było nie tylko oglądać, ale również… kupić. Hodowcy mogli też nabyć rozmaite akcesoria przydatne w ich pasji.

Wg danych organizatorów w wystawie udział wzięło około 300 osób, nie tylko hodowców i pasjonatów, ale również tych, którzy chcieli przyjść i z ciekawości zobaczyć najlepsze gołębie pocztowe. Wśród nich byli najbardziej utytułowani hodowcy i okręgowi „dominatorzy” jak Jan Otwinowski z Barlinka, Bogusław Kozdrowski z Gorzowa czy rodzina Rozpędowskich z Kostrzyna nad Odrą.

Wg Marka Wachowiaka tak duże zainteresowanie, to dowód, że hodowla gołębi pocztowych nadal jest popularnym hobby – okręg gorzowski skupia ich ok. 600, a w całym kraju ta liczba wynosi ponad 43 tys. – Co ciekawe, Polska jest liderem w tym sporcie na świecie – zaznacza prezes. A jak ocenia wystawę w Słubicach? - Była bardzo udana - podsumował krótko.

Na wystawie byliśmy również i my z redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama