Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Zbierali żywność dla najuboższych

W miniony weekend wolontariusze Banku Żywności zachęcali do podzielenia się zakupami – i wielu dało się do tego namówić! Wspólnymi siłami zebrano ponad 2,3 tony jedzenia. Do rodzin w potrzebie trafi 401 paczek. Wszystko dzięki hojnym kupującym!

paczki bank_zywn

Świąteczne zbiórki Banku Żywności to już tradycja. Również w tym roku wolontariusze z Banku Żywności, wspólnie z Fundacją Grupy Pomagamy, stali przy koszach, zachęcając do kupienia kilku dodatkowych produktów i podarowania ich potrzebującym. Zbiórka trwała 2 dni – od 30 listopada do 1 grudnia. Do akcji włączyło się aż 11 sklepów z terenu powiatu słubickiego. Oprócz Słubic również w Ośnie Lubuskim i Rzepinie.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce, a muszę przyznać, że w tym roku włączyło się wiele osób. Kupujący chętnie okazywali serce i wrzucali do koszy produkty - mówi Jan Krzysztof Hańbicki, koordynator Banku Żywności w powiecie słubickim. Słowa podziękowania kieruje również do wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i włączyli się do akcji.

Paczki dla rodzin są już gotowe. – Znajdują się w nich podstawowe produkty, takie jak makaron, mąka, cukier, olej, konserwy. Staraliśmy się również, żeby do każdej trafiły słodycze – wyjaśnia Krystyna Skubisz, która koordynowała akcję z ramienia Fundacji Grupy Pomagamy.

Ona również zauważyła, że zbiórka przebiegła w pozytywnej atmosferze. – Niektórzy specjalnie robili większe zakupy i zostawiali je u nas, bardzo nas to cieszyło. Ludzie się przyzwyczaili i chętnie wspierają tę akcję – dodaje K. Skubisz.

A do kogo trafi pomoc? Listę przygotowują ośrodki pomocy społecznej, swoim podopiecznym paczki rozda również Fundacja Grupy Pomagamy. Dostaną je jeszcze przed świętami.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama