Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Jak strażacy z Cybinki ratowali kotkę z komina

Takie akcje też się zdarzają i trzeba przyznać, że strażacy świetnie dają sobie radę z niesfornymi pupilami. W Uradzie kotka utknęła na kominie, w bezpiecznym dotarciu na ziemię pomogli jej druhowie z OSP w Cybince.

kotka urad

Strażacy jeżdżą do pożarów, wypadków, a ich praca to duży stres, praca w trudnych warunkach i pod presją – ale nie zawsze. Czasami czekają na nich wyzwania zupełnie innego rodzaju.

4 grudnia strażacy z OSP w Cybince musieli wykazać się cierpliwością i pomysłowością, ponieważ w Uradzie na ich pomoc czekała… ruda kotka, która utknęła na kominie. Jej właściciele wezwali strażaków, którzy ruszyli na pomoc nieszczęśliwemu futrzakowi.

Jak relacjonują druhowie, kotka czmychnęła w wydawało się bezpieczne miejsce przed tłumem adoratorów. Wejść na komin było jej łatwo, ale zejść już nie. - Dodatkowo, jak to z kobietami bywa, negocjacje okazały się trudne. Na nic zdały się próby przekupienia kota, aby samowolnie zszedł z komina oraz podjęcia go przy wykorzystaniu improwizowanego sprzętu, m.in. rybackiego podbieraka – opowiadają druhowie.

Wreszcie kotce pomógł druh, który wspiął się do wierzchołka komina po drabinie. Udało mu się bezpiecznie sprowadzić wystraszone zwierzę na ziemię. Nie doczekał się jednak podziękowania – kotka, gdy tylko poczuła grunt pod nogami, pognała w swoją stronę. A druhowie powrócili do bazy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama