Słubice: 15 lipca 2019   |   Imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon
reklama

Jak strażacy z Cybinki ratowali kotkę z komina

Takie akcje też się zdarzają i trzeba przyznać, że strażacy świetnie dają sobie radę z niesfornymi pupilami. W Uradzie kotka utknęła na kominie, w bezpiecznym dotarciu na ziemię pomogli jej druhowie z OSP w Cybince.

kotka urad

Strażacy jeżdżą do pożarów, wypadków, a ich praca to duży stres, praca w trudnych warunkach i pod presją – ale nie zawsze. Czasami czekają na nich wyzwania zupełnie innego rodzaju.

4 grudnia strażacy z OSP w Cybince musieli wykazać się cierpliwością i pomysłowością, ponieważ w Uradzie na ich pomoc czekała… ruda kotka, która utknęła na kominie. Jej właściciele wezwali strażaków, którzy ruszyli na pomoc nieszczęśliwemu futrzakowi.

Jak relacjonują druhowie, kotka czmychnęła w wydawało się bezpieczne miejsce przed tłumem adoratorów. Wejść na komin było jej łatwo, ale zejść już nie. - Dodatkowo, jak to z kobietami bywa, negocjacje okazały się trudne. Na nic zdały się próby przekupienia kota, aby samowolnie zszedł z komina oraz podjęcia go przy wykorzystaniu improwizowanego sprzętu, m.in. rybackiego podbieraka – opowiadają druhowie.

Wreszcie kotce pomógł druh, który wspiął się do wierzchołka komina po drabinie. Udało mu się bezpiecznie sprowadzić wystraszone zwierzę na ziemię. Nie doczekał się jednak podziękowania – kotka, gdy tylko poczuła grunt pod nogami, pognała w swoją stronę. A druhowie powrócili do bazy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama