Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Ruszyła inwentaryzacja stanu budynków nad Odrą

Rozpoczęła się zapowiadana pod koniec sierpnia inwentaryzacja stanu technicznego budynków położonych wzdłuż Odry. Ma to związek z przebudową wałów przeciwpowodziowych, która będzie polegała m.in. na wbijaniu metalowej ścianki szczelnej w wał i poszerzaniu go.

odra 001
Modernizacja wałów nabiera tempa

Od 3 do 12 grudnia budynki położone wzdłuż Odry odwiedzą przedstawiciele firmy FieldLab Mateusz Hybki z Bytomia, którzy na zlecenie Energopolu, spółki modernizującej wały, przeprowadzą inwentaryzację stanu technicznego. Budynki przeznaczone do inwentaryzacji znajdują się przy ul. 1 Maja nr od 1 do 31, ul. Nadodrzańskiej od 1 do 15, ul. Kopernika 48 i ul. Szczecińskiej 1 do 132.

Inwentaryzacja będzie polegała na wykonaniu dokumentacji fotograficznej budynku z zewnątrz i wewnątrz i sporządzeniu krótkiego protokołu. Czas wizyty w każdym budynku oszacowano na ok. 10-15 minut.

To kolejny etap prac związanych z rozbudową wałów przeciwpowodziowych. Sławomir Ramski z firmy Energopol ze Szczecina, która jest wykonawcą całego przedsięwzięcia jeszcze w sierpniu w rozmowie z naszą redakcją zapowiadał (ZOBACZ), że zanim rozpocznie się wbijanie ścianki szczelnej w wał – i drgania z tym związane - zostanie oceniony stan techniczny budynków.

Ich stan będzie również monitorowany w trakcie prac. – Kiedy będziemy się zbliżać do budynków, będziemy na bieżąco obserwować, co się z nimi dzieje. Na budynki zostaną założone specjalne urządzenia. Nie spodziewamy się niczego złego, ale będziemy monitorować ich stan przy pomocy zewnętrznej firmy – mówi S. Ramski. I dodaje, że monitorowany będzie również poziom hałasu, którego źródłem będą maszyny pracujące na wałach.

Do tematu budowy wałów będziemy wracać. Jeśli macie pytania do wykonawcy lub pojawią się jakieś problemy - dajcie nam znać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama