Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Ruszyła inwentaryzacja stanu budynków nad Odrą

Rozpoczęła się zapowiadana pod koniec sierpnia inwentaryzacja stanu technicznego budynków położonych wzdłuż Odry. Ma to związek z przebudową wałów przeciwpowodziowych, która będzie polegała m.in. na wbijaniu metalowej ścianki szczelnej w wał i poszerzaniu go.

odra 001
Modernizacja wałów nabiera tempa

Od 3 do 12 grudnia budynki położone wzdłuż Odry odwiedzą przedstawiciele firmy FieldLab Mateusz Hybki z Bytomia, którzy na zlecenie Energopolu, spółki modernizującej wały, przeprowadzą inwentaryzację stanu technicznego. Budynki przeznaczone do inwentaryzacji znajdują się przy ul. 1 Maja nr od 1 do 31, ul. Nadodrzańskiej od 1 do 15, ul. Kopernika 48 i ul. Szczecińskiej 1 do 132.

Inwentaryzacja będzie polegała na wykonaniu dokumentacji fotograficznej budynku z zewnątrz i wewnątrz i sporządzeniu krótkiego protokołu. Czas wizyty w każdym budynku oszacowano na ok. 10-15 minut.

To kolejny etap prac związanych z rozbudową wałów przeciwpowodziowych. Sławomir Ramski z firmy Energopol ze Szczecina, która jest wykonawcą całego przedsięwzięcia jeszcze w sierpniu w rozmowie z naszą redakcją zapowiadał (ZOBACZ), że zanim rozpocznie się wbijanie ścianki szczelnej w wał – i drgania z tym związane - zostanie oceniony stan techniczny budynków.

Ich stan będzie również monitorowany w trakcie prac. – Kiedy będziemy się zbliżać do budynków, będziemy na bieżąco obserwować, co się z nimi dzieje. Na budynki zostaną założone specjalne urządzenia. Nie spodziewamy się niczego złego, ale będziemy monitorować ich stan przy pomocy zewnętrznej firmy – mówi S. Ramski. I dodaje, że monitorowany będzie również poziom hałasu, którego źródłem będą maszyny pracujące na wałach.

Do tematu budowy wałów będziemy wracać. Jeśli macie pytania do wykonawcy lub pojawią się jakieś problemy - dajcie nam znać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama