Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Będą integrować niepełnosprawnych z obu stron Odry

Po seniorach, teraz osoby niepełnosprawne z powiatu słubickiego i powiatu Odra-Szprewa biorą udział w integracyjnym projekcie. Po to, żeby się poznać i ciekawie spędzić czas. Za nimi pierwsze spotkanie.

integracja rzepin
Ruszył projekt integrujący osoby niepełnosprawne (fot. Powiat Słubicki)

Możliwość wspólnych spotkań to efekt rozpoczęcia projektu o nazwie "Transgraniczne spotkania dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra-Sprewa. Stoją za nim dwa przygraniczne powiaty: słubicki (po stronie polskiej) i Odra-Szprewa (po niemieckiej).

Inauguracja całego przedsięwzięcia, odbyła się 14 listopada w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie. Wśród uczestników były dorosłe osoby niepełnosprawne z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz uczniowie Szkoły Specjalnej im. Regine Hildebrandt w Fürstenwalde.

Co ciekawego na nich czeka? - Młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością chcemy zaangażować do udziału w teatralnych, ceramicznych i kulinarnych. Da im to nowe możliwości – opowiada Łukasz Kaczmarek ze słubickiego starostwa, koordynator projektu.

Amelia Szołtun, etatowy członek zarządu powiatu lubuskiego, uważa, że to kolejny etap pozwalający przełamywać bariery, które ograniczają osoby niepełnosprawne. – Pokazujemy im, że jest coś więcej, że można się razem spotkać, poznawać, czerpać jak najwięcej od siebie nawzajem – zaznacza..

Z inicjatywy cieszy się również Annette Lehmann, dyrektor szkoły z Fürstenwalde. Jak podkreśla, takie spotkania to przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń. Dlatego – jej zdaniem – są ważne i potrzebne.

A jak było na inauguracji? Uczestnicy spotkania wzięli udział w animacjach i zabawach, które – jak sami mówili – sprawiły im wiele frajdy i przyjemności. Za nimi również warsztaty ceramiczne, a przed nimi kolejne zajęcia w międzynarodowym gronie. Czy równie ciekawe? Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama