Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Będą integrować niepełnosprawnych z obu stron Odry
reklama
reklama

Będą integrować niepełnosprawnych z obu stron Odry

Po seniorach, teraz osoby niepełnosprawne z powiatu słubickiego i powiatu Odra-Szprewa biorą udział w integracyjnym projekcie. Po to, żeby się poznać i ciekawie spędzić czas. Za nimi pierwsze spotkanie.

integracja rzepin
Ruszył projekt integrujący osoby niepełnosprawne (fot. Powiat Słubicki)

Możliwość wspólnych spotkań to efekt rozpoczęcia projektu o nazwie "Transgraniczne spotkania dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra-Sprewa. Stoją za nim dwa przygraniczne powiaty: słubicki (po stronie polskiej) i Odra-Szprewa (po niemieckiej).

Inauguracja całego przedsięwzięcia, odbyła się 14 listopada w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie. Wśród uczestników były dorosłe osoby niepełnosprawne z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz uczniowie Szkoły Specjalnej im. Regine Hildebrandt w Fürstenwalde.

Co ciekawego na nich czeka? - Młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością chcemy zaangażować do udziału w teatralnych, ceramicznych i kulinarnych. Da im to nowe możliwości – opowiada Łukasz Kaczmarek ze słubickiego starostwa, koordynator projektu.

Amelia Szołtun, etatowy członek zarządu powiatu lubuskiego, uważa, że to kolejny etap pozwalający przełamywać bariery, które ograniczają osoby niepełnosprawne. – Pokazujemy im, że jest coś więcej, że można się razem spotkać, poznawać, czerpać jak najwięcej od siebie nawzajem – zaznacza..

Z inicjatywy cieszy się również Annette Lehmann, dyrektor szkoły z Fürstenwalde. Jak podkreśla, takie spotkania to przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń. Dlatego – jej zdaniem – są ważne i potrzebne.

A jak było na inauguracji? Uczestnicy spotkania wzięli udział w animacjach i zabawach, które – jak sami mówili – sprawiły im wiele frajdy i przyjemności. Za nimi również warsztaty ceramiczne, a przed nimi kolejne zajęcia w międzynarodowym gronie. Czy równie ciekawe? Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama