Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Przetarg na modernizację Placu Bohaterów rozstrzygnięty!

Wracamy do tematu przebudowy placu Bohaterów. We wrześniu pisaliśmy o unieważnionym przetargu na jego modernizację. Za nami drugie podejście – tym razem udane. Inwestycję wykona spółka Eurokop Invest ze Słubic.

Plac Bohaterów

Temat od dawna wzbudza duże emocje wśród mieszkańców Słubic. Gdy w maju tego roku zaprezentowaliśmy koncepcję, wg której zostanie wykonana przebudowa, informacja to spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.  Nic dziwnego, to jedno z kilku najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych miejsc w Słubicach.

Przypomnijmy, na placu Bohaterów ma stanąć fontanna, nowe ławki, plac zabaw i mnóstwo zieleni - krzewy, kwiaty i drzewa. Gmina Słubice, która jest tu inwestorem, pierwotnie przeznaczyła na ten cel blisko 3,7 mln złotych. ZOBACZ PROJEKT

Pierwszy przetarg ogłoszony we wrześniu nie przyniósł jednak powodzenia – cztery podmioty, które do niego przystąpiły, złożyły zbyt wysokie oferty (pisaliśmy o tym TUTAJ). Drugi odbył się w listopadzie. I tu udało się wyłonić wykonawcę (startowały dwie firmy). Komisja przetargowa przyjęła ofertę spółki Eurokop Invest ze Słubic, która zaproponowała cenę 4,2 mln zł i 7 lat gwarancji. Druga z firm zaproponowała 550 tys. więcej.

Teraz obie strony czeka tylko podpisanie umowy. Jak powiedział naszej redakcji szef Eurokop Invest Mariusz Prażanowski, pierwsze prace budowlane na placu Bohaterów rozpoczną się niezwłocznie po załatwieniu formalności, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama