Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Kiedy jest odpowiedni moment, by kupić franki?

Kredytobiorcy frankowi chcieliby, aby miesięczna rata za ich mieszkanie czy dom była jak najtańsza. W tym celu już chyba znaczna większość z nich skorzystała z ustawy antyspreadowej i nie kupuje franków szwajcarskich prostu z banku, ale z kantorów internetowych.

franki

Kiedy jest jednak właściwy czas, by kupić franki na miesięczną ratę? Czy wtedy, gdy dostaniemy wypłatę, czy raczej wtedy, gdy widzimy spadający kurs. Kiedy jednak kurs jest tak naprawdę korzystny? Tego oczywiście nie powie żaden analityk, gdyż nie można przewidzieć, jak zachowa się FOREX. Oczywiście są wydarzenia, które mogą mieć znaczący wpływ na kursy waluty, w tym także franka szwajcarskiego. Są to wydarzenia gospodarcze, czy publikacje danych makroekonomicznych, które, w zależności od wskaźników, mogą powodować umacnianie się lub spadek waluty. Jak znaleźć takie wydarzenia? Najlepiej śledzić codzienne, profesjonalne komentarze walutowe, w których eksperci rynku walut mówią o sytuacji gospodarczej na świecie i właśnie podają wydarzenia, które mogą wpłynąć na waluty. Takie komentarze walutowe znajdziemy na przykład na stronie kantoru internetowego Walutomat.pl: https://www.walutomat.pl/komentarze-walutowe/.

Ponadto warto też śledzić wykresy waluty w różnych okresach czasu. Na wykresach najlepiej widać wahania walutowe oraz to, czy dana waluta, w tym przypadku frank szwajcarski, znajduje się w trendzie spadkowym, czy wzrostowym. To może ułatwić nam decyzję o terminie zakupy środków na wymianę kredytu.

Mając kredyt we frankach warto też pomyśleć o poduszce finansowej, czyli zabezpieczeniu przyszłości. - Mając poduszkę finansową osoba powinna stopniowo pomyśleć o kupowaniu franków szwajcarskich pod spłatę kredytu z zapasem. Pamiętać trzeba jednak, by takiego zabezpieczenia kompletnie nie wyczerpać. Wykorzystywać choćby możliwości, które dają kantory internetowe i tym samym oszczędzać już na samym kursie. Dzięki temu jesteśmy w stanie również nadpłacać kapitał kredytu, aby maksymalnie skrócić okres kredytowania - czytamy w poradniku Walutomat.pl.

Nie da się zatem jednoznacznie powiedzieć, kiedy jest dobry moment na zakup franków. Warto obserwować rynek, wykresy kursowe i wtedy wybrać dogodny moment.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama