Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Słubiczanki tworzą czapki dla wychowanków domów dziecka. Kto się przyłączy?
reklama

Słubiczanki tworzą czapki dla wychowanków domów dziecka. Kto się przyłączy?

Wełniane czapki zawsze w modzie! I jak znalazł na nadchodzącą zimę! A co dopiero te ręcznie robione. Dwie Słubiczanki zapoczątkowały akcję dziergania czapek dla dzieci z domów dziecka. Czy ktoś jest chętny, żeby im pomóc?

czapki

Długie jesienne wieczory można spędzać z drutami w rękach. I są efekty: sporo ciepłych czapek już czeka na nowych właścicieli – ale tego dobra nigdy za mało. Kolorowe, ręcznie robione, włóczkowe dzieła trafią do dzieci z domów dziecka.

Akcję zapoczątkowała Krystyna Skubisz wraz z jeszcze jedną wolontariuszką (imię i nazwisko do wiadomości redakcji), ale przyłączyć się do nich może każdy, kto umie taką czapkę wydziergać. Obie przyznają, że robią to, bo lubią. Kto podziela ich pasję?

Przyda się również więcej „materiału roboczego”. Włóczką wsparły je członkinie grupy facebookowej Kolorowa Włóczka, ale przyda się jej jeszcze więcej. - Jeśli potraficie robić takie cuda, bądź macie resztki włóczki, która nie jest już wam potrzebna, przyłączcie się do akcji! – zachęca Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. A może ktoś ma takie czapki lub szaliki już gotowe?

Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji, mogą napisać bezpośrednio do Krystyny Skubisz lub Fundacji Grupy Pomagamy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama