Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności W Ośnie Lubuskim powstanie pamiątkowa księga na stulecie niepodległości
reklama
reklama

W Ośnie Lubuskim powstanie pamiątkowa księga na stulecie niepodległości

Z okazji zbliżającej się 100 rocznica odzyskania niepodległości gmina Ośno Lubuskie ufundowała pamiątkową księgę. Już niedługo będzie mógł się do niej wpisać każdy mieszkaniec. Jako pierwszy swój wpis złożył inicjator tej akcji, burmistrz Stanisław Kozłowski.

ksiega osna

Co napisał burmistrz? Odniósł się do celu stworzenia tej pamiątkowej księgi: „Niech będzie wyrazem naszego szacunku i naszej wdzięczności, a także symbolem naszej pamięci i świadomości, że nie jest nam dana raz na zawsze. Z odzyskanej w 1918 r. Niepodległości każdego dnia powinniśmy się cieszyć i odczuwać dumę, a Ojczyźnie służyć ofiarnie, stawiając jej dobro ponad dobrem własnym.”

Wkrótce księga zostanie udostępniona, aby swój wpis mógł złożyć każdy mieszkaniec. Będzie to możliwe podczas najbliższego weekendu i uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

W sobotę 10 listopada będzie można wpisać się do księgi podczas III Biegu Niepodległości w godz. 11.30-14.00. Natomiast w niedzielę 11 listopada pamiątkowa księga będzie dostępna w kościele św. Jakuba po mszy św. w intencji ojczyzny i odsłonięciu tablicy pamiątkowej ok. godz. 13. Również po mszy na skwerze z fontanną zostanie posadzony Dąb Niepodległości.

Po raz drugi tego dnia księga zostanie udostępniona w domu widowiskowym po uroczystych obchodach około godz. 16. A w kolejne dni będzie można się do niej wpisać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w godzinach otwarcia (pn 7.30 - 16.30, wt. - czw. 7.30-15.30, pt. 7.30 - 14.30).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama