Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Kto dorzuci się do paczek mikołajowych dla podopiecznych Naszej Chaty?
reklama
reklama

Kto dorzuci się do paczek mikołajowych dla podopiecznych Naszej Chaty?

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Są wśród nas tacy, którzy takiej pomocy potrzebują szczególnie - to podopieczni Naszej Chaty z Cybinki. Właśnie ruszyła akcja zbierania dla nich mikołajkowych paczek. Każdy może pomóc.

prezenty

Pomysłodawczyni akcji, Katarzyna Piekarska ze Starościna przyznaje, że pomysł na to, żeby zorganizować coś charytatywnego „chodził” za nią od wakacji. Wtedy się nie udało, ale nic straconego – doskonałą okazją są zbliżające się Mikołajki. Na wizytę miłego pana z brodą i prezentami czekają podopieczni Naszej Chaty z Cybinki.

- Pamiętajcie, dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą! – podkreśla K. Piekarska. I zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję szykowania podarunków dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata z Cybinki. Jest ich 19 i mają od 11 do 18 lat.

Co przydałoby się nastolatkom? – Dzwoniłam do dyrektorki placówki i pytałam, jakie są potrzeby podopiecznych. Dlatego zbieramy głównie drobne, przydatne im rzeczy, np. gadżety do pokojów, kosmetyki, książki, zeszyty i wszystko to, co może przydać się w szkole, czapki, rękawiczki czy słodycze – mówi K. Piekarska. Ale przyznaje, że lista nie jest zamknięta. Więc każdy może dorzucić coś „od siebie”. - Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to proszę o kontakt – dodaje z uśmiechem.

Akcja już zyskuje rozgłos. - Nazwę to spontantem, który pozytywnie zaskoczył mnie zainteresowaniem innych, dużo osób chce pomóc i dlatego wierzę w to, że tych prezentów będzie jak najwięcej! – uważa organizatorka. Już ma zebrane pierwsze rzeczy do paczek – i czeka na więcej.

Zbiórka trwa do 1 grudnia. Rzeczy można przynosić do domu organizatorki (Starościn 11) lub do salonu kosmetycznego „Dotyk Piękna” w Rzepinie przy ul. B. Chrobrego. A jeśli ktoś nie może sam dowieźć rzeczy, wystarczy skontaktować się z K. Piekarską przez jej profil na Facebooku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama