Słubice: 21 maja 2019   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Harcerze będą aktywnie poznawać historię Polski

A stanie się to dzięki udziałowi w grze miejskiej pt. „Krok do Niepodległości”. Uchylamy rąbka tajemnicy: czekać będzie na nich 9 stanowisk, a na zakończenie ich zadaniem będzie odnalezienie samego marszałka Józefa Piłsudskiego i oddanie mu rozkazu.

gra miejska_harcerze

Gra miejska "Krok do Niepodległości" jest pozycją programową Związku Harcerstwa Polskiego i odbywać się będzie w wielu miastach w całym kraju. Służy edukacji patriotycznej, ale w szczególny sposób – poprzez działanie.

Wziąć w niej mogą wszyscy harcerze ze słubickiego hufca, łącznie z instruktorami. – Wciąż jeszcze trwa rekrutacja, zastępy jeszcze się zgłaszają. Czeka na nich 9 stanowisk z różnymi zadaniami. Będą podróżować przez historię, poznając różne postacie, wykonywać zadania lub odpowiadać na pytania po to, żeby odnaleźć następny punkt – wyjaśnia Agata Ilcewicz-Krygier ze słubickiego hufca.

O czym jest gra? Ukazuje, dlaczego Polska musiała walczyć o niepodległość, jak do tego doszło, co się stało 11 listopada 1918 roku i czy od 11 listopada Polacy mogli spać spokojnie. Harcerze poznają zarówno wydarzenia z Polski i polskie postacie, jak i te ze świata. Będą rozwiązywać zadania w towarzystwie m.in. Wincentego Witosa, Aleksandra Sałackiego czy Thomasa Riley’a Marshalla.

Każda z postaci musi otrzymać od nich to, czego potrzebuje, aby dobrze spełnić swoją rolę w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości. I żeby zwodnicy mogli pójść dalej. A na mecie spotkają… nie byle kogo, bo samego marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Udział w tej grze na pewno pomoże im utrwalić wiadomości z historii. Będą mogli zaangażować się w różne wydarzenia, poczuć, doświadczyć historię w nietypowy sposób – podkreśla A. Ilcewicz-Krygier. I tłumaczy, że misją harcerstwa jest właśnie nauka poprzez działanie.

Gra terenowa odbędzie się 10 listopada w godz. 10-14. Rozpocznie się i zakończy na pl. Bohaterów, ale poszczególne punkty będą zlokalizowane na terenie miasta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama